Щоб через кілька років жити життям своєї мрії, потрібно починати будувати плани і вести себе відповідно до них уже зараз.

Будете дотримуватися своїх рішень

Звичайно, світ змінюється дуже швидко, і не можна розпланувати все наперед. Але згадаємо слова відомого автора і лайф-коуча Ентоні Роббінса.

Не відступайте від своїх рішень, але будьте готові пристосовуватися до ситуації.
Ентоні Роббінс

Більшість людей зазвичай не дотримується прийнятих рішень. Пора це змінити.

Запитайте себе, ви просто зацікавлені в досягненні своїх цілей або дотримуєтеся прийнятих рішень? Якщо ми тільки зацікавлені, то знаходимо причини і відмовки, щоб пояснити, чому не зможемо стримати свої обіцянки. Але якщо ми дійсно дотримуємося своїх рішень, ніякі відмовки нам не потрібні. Ми просто робимо все необхідне, чого б це не коштувало.

Повірите в свої сили

Психологи виявили, що люди з вірою у власні сили і внутрішнім локусом контролю багато в чому кардинально перевершують інших.

Віра у власні сили – це переконання, що ви зможете досягти поставлених цілей (іншими словами, впевненість у собі). Внутрішній локус контролю – віра в те, що не зовнішні обставини, а ви самі визначаєте своє життя.

Більшість людей не вірить у власні сили і дотримується думки, що їх життям керують зовнішні обставини. Такі люди зазвичай:

 • Уникають труднощів.
 • Не беруть на себе відповідальність.
 • Відчувають себе безпорадними.
 • Частіше страждають від депресії і тривоги.
 • Частіше хворіють.
 • Похмуро дивляться в майбутнє.
 • Незадоволені своєю роботою.
 • Незадоволені життям взагалі.

І цей список можна продовжувати далі і далі.

Візьмете на себе відповідальність за своє життя

Дуже просто вважати, що ми не несемо відповідальності за те, що відбувається в нашому житті. І набагато складніше визнати, що кожен наш вибір, кожне прийняте рішення визначають наше майбутнє.

Наприклад, в даний момент ви читаєте цю статтю. Хіба ви кликнули на посилання? Хіба ви не контролювали свої дії?

Як тільки ви зрозумієте, що повністю відповідальні за кожну сферу свого життя, то усвідомите, що це і є свобода.

Адже якщо хтось або щось крім нас самих у відповіді за наше майбутнє, ми сидимо склавши руки і перетворюємося в продукт зовнішніх обставин.

Нехай інші живуть пересічним життям, а не ви. Нехай інші сперечаються через дрібниці, а не ви. Нехай інші переживають через дрібниці, а не ви. Нехай інші довіряють своє майбутнє в чиїсь руки, а не ви. Джим Рон

Зрозумієте, що тільки ви відповідальні за свій вибір

Здатність вибирати пов’язана з трьома поняттями:

 • Право робити вибір.
 • Відповідальність за свій вибір.
 • Результати вибору.
Також буде цікаво:   Чому не варто лаяти себе за лінь і прокрастинацію

Якщо вам здається, що ви не здатні робити вибір, ви помиляєтеся. Всі ми робимо вибір кожен день.

Коли ви візьмете на себе відповідальність за свій вибір, ви зрозумієте, що у кожного прийнятого рішення є намір і наслідки. Кожне рішення відображає наші погляди і переконання яскравіше, ніж будь-які слова.

Тому то, як ви розподіляєте свій час і з ким ви його проводите, дуже важливо. Все, що ви робите, стає важливим, коли ви берете на себе відповідальність за своє життя.

Усвідомлено побудуєте своє життя

Для цього потрібно:

 • Вірити, що ви контролюєте те, що з вами відбувається.
 • Вірити в свою здатність змінити своє життя.
 • Вірити, що тільки ви несете відповідальність за свій вибір.
 • Сподіватися, що те, про що ви мрієте, відбудеться.
 • Зберігати мотивацію навіть у важких ситуаціях.

Якщо мета не важлива для вас, не буде і мотивації. Якщо ви не вірите, що у вас є все необхідне для досягнення цієї мети, у вас теж не буде мотивації. Ця теорія називається теорією очікувань. Відповідно до неї зазвичай відбувається те, що ми очікуємо.

Існує ще одне подібне поняття – ефект Пігмаліона: те, чого від нас очікують інші люди, багато в чому визначає те, наскільки успішними ми стаємо.

Все досить просто: чекайте дивного, і воно, швидше за все, відбудеться. Оточіть себе людьми, які чекають від вас великих результатів, і ви почнете відповідати цим очікуванням.