Виробники автомобілів роблять концепт-кари, щоб протестувати нові ідеї і розважити публіку. Розробники браузерів теж іноді радують нас чимось подібним. Браузер Neon не схожий ні на Opera, ні на будь-який інший сучасний браузер. У ньому немає багатьох звичних речей, зате є нові фішки і незвичайний інтерфейс.
Перше, що ми бачимо запустивши Neon, – це пошуковий рядок Google і одинадцять значків сайтів. Серед соц. мереж підозріло відсутній Twitter, зате є пара технічних блогів. В якості фону використовуються встановлені в системі шпалери на робочий стіл.
Зайшовши на будь-який сайт ми бачимо, що він відкривається як вкладене вікно. Значок поміщається в правий стовпчик, а в заголовку, крім адреси сторінки, є кнопки «Перезавантажити» і «Згорнути». Якщо навести курсор миші на значок в правій колонці, з’являється кнопка «Закрити».
Вибираємо інший сайт, праворуч з’являється новий значок. В цілому ідея досить ясна. Іконки сайтів які знаходяться праворуч є вкладками як у більшості браузерів.
Кнопка «Згорнути» і плюсик в лівій панелі роблять одне і те ж – вікно згортається, і перед нами знову пошук і обране. Якщо в пошуковому рядку набрати адресу сайту, поряд з ним з’являється гурток – знак того, що можна перейти безпосередньо, минаючи сторінку видачі.
Перетягуємо будь-який сайт з шпальти справа в центральну область. Сайт буде додано до списку вибраного. Прибрати звідти щось можна за допомогою хрестика, який з’являється при наведенні курсору, а ось перетягнути значок на інше місце поки що не можна. Зате є забавна фішка – можна перетягувати і в зворотному напрямку, тоді сайт відкриється в тлі.
Другий значок (Play) – це список відкритих медіафайлів. Браузер автоматично знаходить програвачі на сторінках і витягує їх.
Наприклад, можна зайти на YouTube, включити відеокліп, потім перейти на іншу вкладку і продовжити слухати музику. Ставити на паузу можна з того ж меню.
Якщо одного тільки звуку недостатньо, можна в будь-який момент відкрити меню Player і клікнути по значку з роликом. Відкриється спливаюче вікно. Можна міняти його розміри (поки це працює злегка глючновато, але можна пристосуватися), до того ж воно не закріплено всередині основного вікна.
Можна закрити відео назовсім або ж повернутися на сторінку з плеєром, натиснувши на значок сайту. Досить зручно для тих, хто дивиться багато відео.
Третя і четверта кнопка в лівому меню присвячені скриншотам. Одна з них називається Snap, інша – Gallery. Даними кнопками можна зробити скріншоти веб-сайтів і заглянути в галерею, щоб подивитися, що назнімали.
Плюс такого методу в тому, що з Gallery завжди можна не тільки перейти до повнорозмірної версії картинки, а й повернутися на сайт, з якого ми вирізали шматочок. Для цього досить ткнути на favicon, який з’являється, якщо навести курсор на картинку. Щоб зберегти зображення на диск, просто перетягуємо його назовні. До речі, можна перетягувати і ззовні – сюди.
П’ятий значок – меню завантажень. Думаю, тут пояснення не потрібні.
Завантажені файли, які Neon підтримує, будуть відкриватися прямо в браузері.
Залишилося заглянути в меню, яке відкривається, якщо натиснути смугастий значок в нижньому лівому кутку. Тут все виглядає дуже буденно.
Зате режим «Інкогніто» забезпечений веселенькою картинкою з неоновою вивіскою в стилі американських мотелів.
Здається, розробники «Опери» прекрасно знають, навіщо його зазвичай використовують.
Історія відвідувань мало відрізняється від того, що можна зустріти в будь-якому браузері на основі Chromium.
Так само як і налаштування. В очі кидається хіба що мале число вкладок (розширення відсутні).
Хочеться відзначити, що в Neon немає більшості функцій, які відрізняють Opera від інших браузерів. Ні блокувальника банерів, ні VPN, ні навіть підтримки розширень, які допомогли б заповнити ці втрати.
Neon – це всього лише концепт, і він поки що ні мітить на роль основного браузера для просунутих користувачів. Проте на нього було цікаво подивитися, і, можливо, він годиться, щоб рекомендувати менш вимогливим знайомим.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: