Погані дні бувають у всіх. Головне – не занурюватися в негатив з головою і вміти переключатися. Ці нескладні прийоми вам допоможуть.

Бадьорий плейлист

Складіть плейлист з улюблених треків, які заряджають вас енергією. Ніякої меланхолії: сумна музика буде тільки підживлювати ваш і без того сумний настрій.

Фізична активність

Пам’ятайте про зв’язок між психічним і фізичним здоров’ям. Американська психологічна асоціація рекомендує включати вправи в схему психотерапії. Тому потанцюйте, пострибайте, зробіть легку розминку: для вироблення ендорфінів підійде будь-яка фізична активність.

Дзвінок другу

Напевно у вас є чати з друзями – напишіть туди: добротна порція слів підтримки, жартів і стікерів з котиками виправлять ситуацію! Ще краще – зателефонувати своїм близьким або зустрітися з ними. Приємні соціальні взаємодії роблять нас щасливішими.

Привід посміятися

Якщо друзі не можуть оперативно допомогти, вирушайте на пошуки смішного в Telegram. Погортайте LaQeque – канал з мемамі з усього інтернету.

Прості цілі

Поганий настрій і апатія позбавляють сил і працездатності. Не сваріть себе: якщо день так собі, заплануйте три простих справи замість десяти складних. Досягнення мети, нехай і невеликої, поверне відчуття задоволеності собою.

Хороший фільм

Відправляйтеся дивитися новинки на великому екрані: як годиться, з попкорном і на останній ряд. Або влаштуйте вечір душевного кіно вдома: у цьому допоможе наша добірка “15 легких фільмів, які допоможуть розслабитися і відпочити” та “10 мотивуючих фільмів, які допоможуть повірити в себе“.

Маленькі бажання

Виконання бажань завжди діє надихаюче. І якщо прямо зараз ви не можете відправитися в довгоочікувану подорож, то напевно здатні зробити щось менш масштабне, але приємне. Подумайте, що саме. Смачна їжа, тепла ванна, спонтанна покупка – такі начебто дрібниці працюють безвідмовно.

Повернення в реальність

Медитація знижує рівень стресу і регулює емоції. Сидіти в позі лотоса до просвітління не потрібно, достатньо простих вправ, які допоможуть перейти від обтяжливих думок і емоцій.

Наприклад, подивіться у вікно і опишіть, що ви бачите. Без оціночних характеристик, тільки факти. Скільки машин, людей і будинків? Якого вони кольору, розміру і форми? Скільки червоних об’єктів, а скільки жовтих?

Час відпочинку

Поганий настрій часто результат стресу і втоми. Якщо це ваш випадок, дозвольте собі перепочинок. Відкладіть телефон і справи, погортайте журнал, прогуляйтеся або просто здрімніть. Короткий тайм-аут навряд чи спровокує апокаліпсис, зате відновити сили і настрій цілком може.

Також буде цікаво:   Як побороти ранкову незібраність

Спасибі самому собі

Ще одна проста вправа, яка нагадає вам, що все не так вже й погано, навіть якщо зараз все валиться з рук. Складіть список з десяти речей, за які ви можете сказати спасибі самому собі. Вам потрібно знайти рівно десять приводів для похвали.