Позитивний вплив усвідомленої медитації на здоров’я людини довгий час вважалося, швидше, містикою. Однак в кінці січня в журналі Biological Psychiatry були опубліковані дані, які підтвердили цей чудотворний ефект з позиції нейробіології.

Багато людей скептично ставляться до користі усвідомленої медитації. Ми ж кількісно виміряли її вплив на мозок людини і продемонстрували, що усвідомлена медитація може поліпшити здоров’я.
Девід Кресвелл, фахівець в області психології, психонейроімунології і соціальних нейронаук

Схоже, що ключовим фактором є зниження запальних процесів завдяки впливу усвідомленої медитації на зв’язки відділів мозку.

Хронічне запалення – це тривала, що вийшла з під контролю захисна активність імунної системи, яка спостерігається навіть за відсутності інфекцій або пошкоджень. Вона лежить в основі захворювань серцево-судинної системи, діабету, раку, хвороби Альцгеймера і навіть депресії.

Наше дослідження проливає світло на те, як усвідомлена медитація впливає на мозок і процеси запалення. Девід Кресвелл

У дослідженні брали участь 35 непрацюючих дорослих людей. Половина з них протягом трьох днів практикувала усвідомлену медитацію, а решта просто відпочивали. Після цього було проведено сканування мозку кожного з них. Також випробовувані здали кров на наявність біомаркерів запалення перед дослідженням і через чотири місяці після нього.

Сканування мозку показало, що усвідомлена медитація поліпшила зв’язок відділів мозку, що відповідають за розслаблене блукання думок і високу концентрацію. Зазвичай ці області не працюють разом. Але їх зв’язок допомагає організму краще справлятися зі стресом, який запускає запальні процеси. Аналіз крові також підтвердив, що рівень запалення у тих, хто медитував, був нижче.

Така відмінність у впливі простого відпочинку і усвідомленої медитації вчені пояснюють більш тривалим ефектом останнього.

На відміну від звичайного відпочинку, який націлений на розслаблення тіла, але слабо допомагає в побутових стресових ситуаціях, усвідомлена медитація вчить, як бути більш відкритим і уважним по відношенню до своїх вражень, нехай навіть негативних.
Девід Кресвелл

Також буде цікаво:   Яким ознакам вагітності можна довіряти, а яким – ні