Всі вони стикалися з цією проблемою і змогли впоратися з нею, опинившись по той бік завершення книги. Якщо ви хочете навчитися писати, будьте готові робити нотатки. Адже тепер ми можемо дізнатися, про що розповідали автори інтерв’юерів з Нью-Йоркської публічної бібліотеки.

Зеді Сміт про лист і вірі

Англійська письменниця Зеді Сміт стала відомою завдяки роману «Білі зуби». Розповідаючи про свою роботу, вона каже, що створення кожної книги, яку вона написала, та й взагалі будь-якого роману, написаного кимось, – дуже непростий процес. Ви не говорите: «Я думаю так-то, і про це я і напишу». Характер написаних пропозицій, акценти, які ви розставляєте, і те, що залишається між рядків, – все це постійно висловлює ваші переконання, вашу віру і ваше світовідчуття.

Ви розповідаєте про те, що вважаєте важливим, і про те, як ці речі змінюються. І вони дійсно мінливі. Це ж стосується і самої форми роману.

Коли я писала, я завжди намагалася проникнути в свідомість людей, витягти кожну деталь звідти. Коли ж я подорослішала, коли почала більше спілкуватися з іншими людьми, я зрозуміла, що абсолютно не знаю і не розумію їх. Навіть мій власний чоловік – невідомий мені чоловік. І це одне з фундаментальних знань, до якого вам потрібно прийти: ви не знаєте, не знаєте інших людей. Саме це варто відобразити в тому, що ви пишете: віру в те, що абсолютне знання неможливе.
Зеді Сміт

Етгар Керет про форму

Ізраїльський письменник Етгар Керет розповів про своє ставлення до форми написаного. Автор роману «Коли померли автобуси» зазначає: не те щоб форма написаного була абсолютно неважлива. Але, здається, в університетах нас намагаються привчити до думки, що форма – це святе.

Ніби люди пишуть тільки для того, щоб відкласти парочку найвдаліших уривків подалі і сказати: «Коли-не-будь я використаю цю пропозицію». Але не варто писати розповідь про китайських карликів тільки тому, що ви колись придумали прикольну пропозицію для початку. Адже ви ніколи не зустрінете китайського карлика в своєму житті.

Пишіть свою історію. Коли почнете, знайдіть підходящу пропозицію. Якщо не знайдете, використовуйте кліше. Хто знає, може бути, це спрацює!
Етгар Керет

Джефф Дайер про вплив попередників

Джефф Дайер радить протистояти тиску з боку попередників.

Той факт, що якийсь матеріал вже був написаний до вас, повинен звільняти письменника від необхідності обробки фактів. Наприклад, так багато було написано про Девіда Герберта Лоуренса, існують чудові біографії цієї людини. Для мене це означало лише одне: мені не потрібно самостійно шукати і описувати факти з його життя. Я просто взяв і написав свою власну книгу про Лоуренса – і вона, очевидно, не була першою в своєму роді. Так що я використовував існуючу інформацію, щоб рухатися далі.
Джефф Дайер

Джесмін Уорд про чесність

Також буде цікаво:   Як стати щасливішим за 15 хвилин

Американська письменниця Джесмін Уорд розповіла про чесність.

Коли я писала свою першу повість, я пережила стільки трагедій в реальному житті, що вже не хотіла з ними стикатися ще й у творчості. Однак мені дуже не хотілося брехати. Тоді я і почала писати роман «Врятувати кістки» і зрозуміла, що все-таки не розповіла свою історію до кінця. І тому мені хотілося розповісти більше правди. Джесмін Уорд

Мабуть, тому жодна з робіт письменниці не була настільки відверта, як мемуари Men We Reaped, до сих пір не дочекалися перекладу на російську мову.

Піко Айер про таємниці

Піко Айер, письменник-мандрівник, інтригує читача.

Я сказав ні. Нехай ця книга залишиться чимось між вигадкою та реальністю. Нехай читач не знає, до якої категорії її віднести, поки не прочитає. Нехай читач хвилюється, балансує на краю, не розуміючи, куди його затягує книга.
Піко Айер

Тімоті Доннеллі про колажі з слів 

Літератор Тімоті Доннеллі вважає, що використання техніки колажу і певної частки легковажності дозволяє йому збирати і використовувати те, що вже було створено раніше великими умами, так, щоб опублікований в результаті текст не виглядав надто складним, дивним або претензійним. Поєднуючи в такий спосіб масиви знань, Тімоті Доннеллі намацує нові орієнтири і напрямки.

Тоні Моррісон про те, що ви нічого не знаєте

Тоні Моррісон розповідає про незнання своїм студентам.

Коли я починаю курс про письмеництво, я говорю: «Я знаю, що ви чули впродовж усього свого життя: “Пиши про те, що знаєш”. Що ж, я тут, щоб сказати вам: ви взагалі нічого не знаєте. Тому не пишіть про те, що знаєте. Придумайте що-небудь. Напишіть про юну мексиканську дівчину, що працює в ресторані і не володіє англійською мовою. Або про відому паризьку куртизанку, від якої відвернулася удача. Не пишіть про свою бабусю або про свого дідуся. Відправляйтеся куди-небудь ще.

Шеріл Стрейд про те, як зробити так, щоб у вас все вийшло

Шеріл Стрейд стверджує, що секрет полягає в тому, щоб замість слабкостей набути сили. Завзятість, віру, сміливість. А ще потрібно повністю віддатися роботі.

Писати – це складно для кожного з нас. Але видобувати вугілля набагато складніше. Ви думаєте, шахтарі стоять цілий день і скаржаться на те, як важко їм працювати? Звичайно, ні. Вони просто копають.
Шеріл Стрейд