Джеймс Альтушер опублікував у своєму блозі список життєвих уроків, які він засвоїв за свою кар’єру. Можливо, вони надихнуть вас змінити щось в собі.

 1. Вашу особистість формують люди, з якими ви проводите час. Не витрачайте його на тих, хто отруює ваше життя.
 2. Використовуйте стратегію кайдзен. Кожен день стаєте кращим у тому, що ви любите. Навіть покращення на 1% за рік допоможе вам значно просунутися. Це набагато більше, ніж роблять решта 99,9% людей.
 3. Бути вільним — отже, не залежати від рішень інших людей у ​​всьому, що стосується вашого саморозвитку.
 4. Подяка та страх не можуть співіснувати один з одним. Всі рішення, які ми приймаємо, ґрунтуються або на прагненні розвиватися або на страху. Але лише перші рухають нас у тому напрямі, який вказує наш внутрішній компас.
 5. Є різні групи людей. Умовно їх можна позначити знаками +, – і =. Проводьте більше часу з людьми із категорії «+». До них відносяться ті, хто в чомусь краще за вас, у кого ви можете повчитися. Група = це ті, хто на одному рівні з вами, ви можете рости і розвиватися разом. А «-» – ті, хто відстає від вас, їх ви самі можете чомусь навчити.
 6. Щоб досягти чогось у будь-якій сфері, потрібна енергія: фізична, емоційна, творча, духовна. Намагайтеся поповнювати кожен із видів енергії.
 7. Щоб бути здоровим фізично, правильно харчуйтеся, більше рухайтеся та висипайтеся. Це три головні фактори здоров’я.
 8. Щоб бути здоровим емоційно, проводіть більше часу з тими, хто вас любить та цінує.
 9. Для розвитку творчого потенціалу щодня записуйте по 10 нових ідей. Неважливо, хороші вони чи погані. За словами Альтушера, за три місяці з’являється суперздатність генерувати ідеї.
 10. Щоб підтримувати душевну рівновагу, не дозволяйте жалю про минуле і тривогу про майбутнє відволікати вас від сьогодення. Нині це єдине, що у нас є.
 11. Завжди намагайтеся допомогти іншим. Не про гроші, хоча можна ділитися і ними. Потрібно змінити мислення: віддавати, не чекаючи вигоди для себе та не шкодуючи, що ви щось втрачаєте.
 12. Не відступайтеся від своїх принципів. Жити взагалі складно, але без вірності своїм принципам доводиться жити два життя. Це забирає сили та робить нещасним. Тому чітко визначте свої цінності та принципи і не бійтеся ним слідувати.
 13. Сумнівайтесь у всьому, що, як вам здається, ви знаєте та розумієте. Багато фактів, які здавались незаперечними, потім змінилися. Не вірте чомусь лише тому, що так сказано чи написано. Завжди ставте запитання. Це розвине скептичне мислення і допоможе швидше досягти успіху.
 14. Усі ми мислимо нераціонально. Не дивно, що ми маємо рацію дуже рідко. Не забувайте про це, тоді лавірувати серед успіхів та поразок буде набагато простіше.
 15. Не перекладайте вину на інших. Альтушер розповів, що втратив гроші на фондовому ринку. Йому радили подати до суду на біржового маклера, але він не став цього робити. Він вважав, що винен сам, адже саме він приймав усі рішення, у тому числі рішення наслідувати пораді маклера. Завжди можна чогось навчитися, якщо визнати свою провину. Аналізуйте свої поразки та робіть з них уроки — тільки так ви станете кращими.
 16. Зосередьтеся на процесі, а не на результаті. Якщо ви докладаєте зусиль, навчаєтесь, удосконалюєтеся, застосовуєте поради більш досвідчених людей, читаєте та практикуєтеся, ви просто не зможете передбачити результат. Адже завтра ви будете кращими, ніж сьогодні. Результат – це лише фантазія про майбутнє, а процес – це ваше сьогодення. Намагайтеся отримувати від нього насолоду.
 17. Гроші – побічний продукт всього перерахованого вище.
 18. Романтичні відносини – побічний продукт вищепереліченого. Не перекладайте обов’язок підтримувати вашу самооцінку на партнера. Йому достатньо проблем зі своєю.
 19. Здоров’я – побічний продукт всього перерахованого вище.
 20. Будь-яка перешкода – це можливість. Пам’ятайте про це і ніколи не здавайтесь.
Також буде цікаво:   Кращі цитати про щастя