Велика кількість людей стикається з тим, що при частих головних болях різні знеболювальні не допомагають. Голова може боліти через нервову напругу, застуду та ін. Іноді головний біль застає людину зненацька, коли поруч немає аптек, або вона виникає так часто, що застосовувати різні медичні препарати небезпечно.

Часто на ліки у пацієнтів буває алергія. У разі слід спробувати безпечні методи лікування.

Здоровий сон

Перевтома і недосипання – часті причини виникнення головного болю. У цьому випадку, звичайно, потрібно виспатися. На час сну бажано попередньо провітрити приміщення.

Масаж

Легкий масаж потрібно починати з чола і рухатися у бік потилиці, після чого перейти до вух та шиї.

Ароматерапія

Аромат лаванди допомагає зняти головний біль, розслаблюючи та позбавляючи напругу. Також можна використовувати м’ятну олію, втираючи її протягом 10 хвилин у шкіру голови.

Свіже повітря

Відмінний засіб від головного болю – свіже повітря, тому потрібно відкрити вікна ширше, а краще пройтися. Як варіант, можна посидіти на балконі чи ганку.

Тепла ванна

Водні процедури полегшують спазматичний головний біль, а також знімають напругу в шиї та голові. Необхідно приймати теплу ванну із соком лимона, морською сіллю, лавандою, ефірною олією м’яти або майораном.

Холодний компрес

Холодний компрес допоможе звузити кровоносні судини, зменшуючи цим головний біль. Обернувши кілька кубиків льоду в рушник, слід тримати його з боків голови та на шиї протягом 10-15 хвилин.

Негазована вода

Головний біль досить часто виникає через недостатню кількість рідини в організмі. Зняти неприємні симптоми допоможе склянка негазованої води.

Гаряча їжа

Нерегулярне харчування також буває причиною головного болю, впливаючи на рівень глюкози в крові. Тому, коли головний біль проявляється, потрібно з’їсти щось гаряче.

«Тиха година»

Щоб позбавитися неприємних симптомів або суттєво зменшити їх, протягом 10-15 хвилин потрібно полежати у повній тиші, обов’язково заплющивши очі. При цьому нічого не слід робити.

Музика

Ніжна та тиха музика відверне від неприємних відчуттів та зменшить головний біль. Приємно розташувавшись, слухати музику бажано протягом 15-20 хвилин.

Також буде цікаво:   ВООЗ розвіяла головні міфи і чутки про коронавірус. Чому вірити не варто