Австралійські вчені з’ясували, що надмірна любов до фастуфуду й солодощів може призвести до порушення функції гіпокампа (окремий відділ мозку, який виробляє нові нейрони), а надалі до ожиріння, діабету й навіть деменції. Про це пише The Guardian.

Під час дослідження вчені провели експеримент, у якому взяли участь 110 струнких і здорових молодих людей віком від 20 до 23 років. До експерименту їхній раціон складався переважно лише з корисної їжі. Усіх учасників розділили на дві групи: перша харчувалася як зазвичай, а друга протягом семи днів вживала багато бельгійських вафель і фастфуд.

Також учасників просили оцінити, наскільки сильно вони хочуть з’їсти щось шкідливе. На вибір їм пропонували швидкі сніданки, наприклад, шоколадні пластівці.

Унаслідок цього вчені з’ясували, що в учасників другої групи значно погіршилась пам’ять, вони ніби почали забувати, що недавно поїли, і їм хотілося перекусити знову. За словами дослідників, такі результати пов’язані з тим, що вживання фастфуду й іншої шкідливої їжі порушує контроль над апетитом і викликає збої в роботі гіпокама, який відповідає за формування емоцій.

«Після тижня «західної дієти» люди надають перевагу шкідливій їжі навіть тоді, коли ситі. Так складніше відмовлятися від фастфуду, навпаки, хочеться їсти більше й більше, а це призводить до ще більшого пошкодження гіпокама», − прокоментував професор психології з Університету Маккуорі Річард Стівенсон.

Також буде цікаво:   ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу