Багато що залежить від того, як ми сприймаємо навколишній світ. Давайте собі позитивні обіцянки. Обіцяйте не здаватися, боротися, сміятися голосніше і долати всі негаразди кожен раз, коли світ обрушує їх на вас. Обіцяйте бути тією силою, з якою доводиться рахуватися. Коли ви станете собі найкращим другом, життя стане простіше.

1. Я не буду триматися за минуле

Ваші проблеми, ваші слабкості, невдачі, жаль і помилки можуть багато чому вас навчити, якщо ви готові вчитися. А можуть виснажити, якщо ви не готові. Так дозвольте собі вчитися кожен день.

Сприймайте все як корисний урок. Якщо ви шкодуєте про деякі минулі рішення або вчинки, перестаньте нести це в собі. Тоді ви зробили все можливе відповідно до знань і досвіду, що у вас були. Тоді ви були молодше. Можливо, приймай ви рішення сьогодні, вже з великим досвідом і знаннями, ви б вчинили по-іншому. Так зробіть собі послаблення. Час і досвід допоможуть вам рости і вчитися, щоб приймати правильні рішення заради себе і тих, про кого ви дбаєте.

2. Я буду сам порядкувати своїм життям і нести відповідальність за свої вчинки

Ви звинувачуєте батьків, вчителів, систему освіти, уряд, але не самого себе. Правильно? Адже ви ніколи не помиляєтеся… Але це не так. Якщо ви хочете змінюватися, якщо хочете рухатися далі, відповідальність завжди лежить на вас. Тільки ви самі можете приймати рішення. Тільки ви самі повинні нести за них відповідальність. Керуйте своїм життям самостійно.

3. Я буду звертатися до себе як до друга

Задумайтесь, що зазвичай ви говорите собі. Це надихаючі, обнадійливі слова, які ви могли б сказати другові? Або образливі зауваження, яких вартий тільки найлютіший ворог? Весь день ми нечутно розмовляємо самі з собою і віримо кожному своєму слову. Тому направляйте свій внутрішній голос з розумом. Запитайте себе: «Якби у мене був друг, який постійно говорив би мені те, що я говорю собі, як довго він залишався б моїм другом?»

4. Я буду прислуховуватися до того, що серце підказує мені

Почуття і інтуїція рідко нас підводять (по крайній мірі, перевірити це варто). І якщо в глибині душі ви відчуваєте, що робите щось не так, швидше за все, так воно і є. Зверніть увагу на свої справжні почуття і дотримуйтесь того шляху, куди вони ведуть вас. Слухаючи свій внутрішній голос, ви побачите, що закриті двері тільки здаються такими. Насправді вони відкриті для вас.

5. Я буду жити так, як вважаю правильним

Дозвольте собі йти по шляху, який робить вас щасливішими. Це нормально, що деякі люди у вашому житті не будуть цього схвалювати і стануть всіляко вас відмовляти. Адже у всіх нас різні уявлення про щастя. Присвятіть себе створенню власного щастя. Як би сумно це не звучало, щоб домогтися бажаного, від чогось доведеться відмовитися. І краще відмовитися від відносин, в яких вас примушують робити те, чого ви не хочете.

6. Я обіцяю відпускати людей, відносини з якими зайшли в глухий кут

Більшість людей з’являється в нашому житті ненадовго. Вони приходять, чогось нас вчать, щось в нас змінюють і йдуть. Це нормально. Не всі відносини закінчуються, але всі відносини можуть піднести нам цінні уроки. Якщо ви будете відкритими з кожною людиною, ви дізнаєтеся багато корисного. Іноді дивно усвідомлювати, що ви витратили занадто багато часу на людину, з якою вас вже ніщо не пов’язує. Але не варто про це шкодувати. Все йде саме так, як має йти.

Також буде цікаво:   2 хвилини, які змінять ваше життя

7. Я буду посміхатися незалежно від обставин

Навіть у важкі часи знайдіть хвилину, щоб зупинитися і згадати, хто ви є. Знайдіть хвилину, щоб подумати про речі, які дійсно мають для вас значення. А потім посміхніться. У світі немає нічого прекраснішого і сильнішого, ніж посмішка крізь сльози. Будь-хто може бути щасливий, коли все дається легко. Але потрібно мати стійкий характер, щоб зуміти посміхнутися в ситуації, яка змушує вас ридати. Пам’ятайте, що час пройде і все налагодиться. Тому продовжуйте йти. Зрештою, сильні люди з’являються тільки завдяки важким обставинам.

8. Я буду цінувати те життя, яке маю

Добре там де нас немає. Занадто багато людей переоцінюють те, чого не мають, і недооцінюють те, чим володіють. Не будьте одним з таких. Вдихніть на повні груди. Не хвилюйтеся про минуле. Зосередьтеся на тому, що ви повинні зробити сьогодні, а не на тому, що ви могли б зробити вчора. Пам’ятайте, що, коли щось втрачаєш, обов’язково знаходиш щось інше. Цінуйте те, що маєте і ким ви є сьогодні. Адже життя не повинне бути ідеальним, щоб бути прекрасним. Рахуйте свої удачі, а не свої проблеми. Варто тільки почати думати про своє життя в позитивному ключі, і воно почне змінюватися на краще.

9. Я буду використовувати свої сильні сторони, щоб зробити світ кращим

Часто люди думають, що ніяких сильних сторін у них немає, і тому не намагаються нічого робити. У світі, наповненому сумнівами, знайдіть в собі сміливість бути мрійником. У світі, наповненому гнівом, знайдіть в собі сміливість прощати. У світі, наповненому ненавистю, знайдіть в собі сміливість любити. У світі, повному недовіри, знайдіть в собі сміливість вірити. І коли ви зробите це, ви дізнаєтеся про такі грані своєї особистості, про яких ніколи не підозрювали. Світ потребує вас.

10. Я буду віддавати час самовдосконаленню

Коли робиш щось, потрібно прагнути робити це правильно. Досконалість не буває випадковою. Досконалість – це результат великих намірів, цілеспрямованих зусиль, осмисленого управління, вмілого виконання і здатності бачити не перешкоди, а можливості. Крім того, важливо відзначити, що судити про виконану роботу потрібно не по тому, де ви зараз перебуваєте, а по відстані, яку ви пройшли. Головне – бути старанним і йти по шляху прогресу крок за кроком, день за днем.

11. Я буду виходити за межі зони комфорту

Коли у вас є труднощі, не сприймайте це як провал. За кожним великим успіхом стоять великі труднощі, які необхідно подолати. Пам’ятайте про це. Коли ви намагаєтеся щосили, ви стаєте розумнішими і сильніше. Здійснюйте помилки, спотикається, виймайте уроки і не припиняйте рости.

12. Я буду приймати зміни, коли вони необхідні

Ми завжди намагаємося зробити правильний вибір, але як зрозуміти, що зараз саме той момент, коли потрібно щось міняти і рухатися далі? Завжди є тривожні дзвіночки, і ви помічаєте їх, тільки не завжди хочете це визнавати. Відносини, робота, місце проживання – все це має термін придатності. І часто ми продовжуємо перебувати в тому ж місці з тими ж людьми, займатися тим же самим просто тому, що боїмося змін. Результат завжди один і той же: біль, розчарування, жаль. Будьте розумнішими. Приймайте зміни з розпростертими обіймами, якщо розумієте, що вони необхідні.