Згадайте, наскільки простіше зазвичай відповідати на питання з варіантами відповідей. А ось завдання, де потрібно вставити пропущене слово, завжди даються важче. В останньому випадку вам необхідні продуктивні навички: потрібно не просто вибрати відповідне слово (яке ви могли навіть не знати, але визначити за непрямими ознаками), а витягти з пам’яті підходяще до даної ситуації. З цієї ж причини, навіть якщо ви легко читаєте іноземні статті або дивитесь фільми без перекладу, вести бесіду буде значно складніше.

Щоб поліпшити розмовні навички, марно намагатися розширити словниковий запас традиційними методами, зубріння тут не допоможе. Більш ефективні вправи пропонує викладач engVid Ребекка. На папері або в голові створіть наступну таблицю:

  • По вертикалі слова групуються за сферами життя, наприклад: освіта, релігія, бізнес, медицина.
  • По горизонталі слова будуть згруповані за категоріями, наприклад: люди, місця, дії, якості.
  • Осередки отриманої таблиці заповнюються досліджуваними словами.

таблиця мов

Розширювати таку таблицю можна нескінченно – включайте більше областей і додавайте нові категорії. Можна вдосконалювати свої продуктивні навички, додаючи елемент гри і змагання, наприклад, наповнюючи кожну клітинку максимальною кількістю слів за обмежений час.

Такий творчий підхід до запам’ятовування іноземних слів дозволить сформувати активний лексикон, необхідний в живій бесіді і в листі.

Також буде цікаво:   Чого мене навчила аспірантура. Поради тим, хто задумується про вступ