Данна стаття буде про способи вивчення нової мови. Їх відмінна риса – цікавість, те, чого ніколи не було в багатьох старих підручниках. Але тепер є набагато більш цікаві способи.

1. Вчіться, поки сидите в інтернеті.

Це не так складно. Упевнений, ви багато часу проводите в браузері, так чому б не присвятити його малу частину мови? Наприклад, розширення Language Immersion замінює мову деяких слів і фраз на сайтах, які ви відвідуєте. Readlang робить приблизно те ж саме, але ще створює картки для подальшої практики.

2. Запам’ятовуйте навколишні предмети.

Крім браузера, ви також багато часу проводите, взаємодіючи з навколишніми об’єктами. Це не означає, що ви повинні приліпити стікер на свого кота, але, приміром, на телефон, холодильник або комп’ютер можна. Так ви хоч трохи збільшите словниковий запас.

3. Використовуйте сервіс Anki.

Anki вважається одним із кращих інструментів для навчання в цілому. Розумні картки навчають вас за допомогою повторень і адаптуються, дізнаючись ваші слабкі і сильні сторони.

4. Відкрийте Duolingo, якщо хочеться навчатися в ігровій манері.

Вчитися з Duolingo досить весело, але головне – корисно. Багато подібні сервіси не дотримуються межі між грою і навчанням, показуючи картки зі словом «машина», коли ви вже знаєте всі 12 часових форм дієслова. Duolingo позбавлений цієї проблеми і дозволяє навчатися, а також знайомитися з носіями мови. А Duolingo Test Center допоможе протестувати свої знання.

5. Проходьте курси.

Сайт Open Culture зібрані сотні курсів з вивчення 48 мов. Підбірка досить стара, але не втратила ні краплі актуальності.

6. Пам’ятайте, що смартфон теж корисний.

Сотні, а то й тисячі додатків для навчання мов теж можуть бути корисні. Однак далеко не всі. Якщо вам хочеться навчатися у розважальній манері, спробуйте Cat Spanish. Ця програма навчає іспанському за допомогою смішних картинок із зображенням котів. Оскільки навчання зі смартфоном сиюминутно, багато додатків адаптуються під це. Тривалість навчальних сесій Drops не більш п’яти хвилин. Для Android є альтернатива – Lingua.ly.

7. Записуйте все, що чуєте.

Ми запам’ятовуємо інформацію більш ефективно, якщо записуємо її від руки. Тому, слухаючи аудіоуроки або підкаст, візьміть ручку і записуйте все, що чуєте. Або хоча б ті фрази, які викликають у вас сумніви, щоб потім їх перевірити.

8. Навчайтеся, розважаючись.

Також буде цікаво:   Jooby Cobra - Вуличні ліхтарі «Кобра»

Слухаючи зарубіжних виконавців, намагайтеся розуміти, про що вони співають.

9. Спілкуйтеся з носіями мови.

Це можна робити як наживо, так і за допомогою сервісів. Вчити вас розмовляти з людьми вживу ми не будемо, краще розповімо про цікаві сервісах. Наприклад, WeSpeke або Verbling дозволяють знайти співрозмовника або викладача, який навчатиме вас індивідуально або в групі з іншими студентами онлайн.

10. Дотримуйтесь перевірених порад.

Поради які допомагають у вивченні нових мов:

* Використовуйте відкладене повторення (Duolingo працює за цим принципом).
* Можете трохи повчитися перед сном. Під час сну мозок відправляє всю тимчасову інформацію в «сховище».
* Вивчайте контент, а не саму мову. Читайте, слухайте і дивіться те, що вам цікаво.
* Вчіться кожен день і «маленькими порціями». Так мозку буде простіше запам’ятовувати інформацію.
* Змішуйте нове і вже вивчене. Використовуйте тільки вивчені слова з уже знайомих – мозок звикне до них швидше.