Оператор «Киевстар» провів перше в Україні закрите тестування зв’язку стандарту 3G в офісних лабораторії 3GKyivstarTestLab.

Протестувавши реальну швидкість 3G-інтернету і дізнавшись, якою буде середня пропускна здатність зв’язку 3-го покоління після розгортання базових станцій по всій Україні.

Як відомо, 23 лютого на організованому НКРЗІ тендері компанія «Киевстар» придбала за 2705 млн грн ліцензію на частоти 1965-1980 / 2155-2170 МГц для впровадження зв’язку 3G. Оператор вже налаштував тестові базові станції на ці частоти і отримав дозвіл Українського державного центру радіочастот на тестування зв’язку 3-го покоління в межах центрального офісу.

У своєму офісному будинку оператор встановив дві тестових базових станції, що використовують радіотехнологію HSPA + з подвійною несучою. HSPA + є еволюцією HSPA (Evolved High-Speed ​​Packet Access) і теоретично дозволяє досягати швидкість скачування до 43,2 Мбіт/сек і віддачі до 5,76 Мбіт/с. HSPA + є вершиною поточного 3G стандарту, її частоту називають 3.75G, а в деяких випадках навіть анонсують як 4G. Наприклад, T-Mobile була однією з перших компаній, яка спочатку рекламувала свої мережі HSPA + як 4G, далі її приклад наслідувала AT & T.

У процесі тестування вдалося розвинути швидкість передачі даних до 34 Мбіт/с на завантаження і 4 Мбіт/сек. на віддачі. Така продуктивність дозволяє без затримок дивитися кілька відеопотоків Full HD одночасно, або мінімум один Ultra HD 4K. Крім того, смартфон, підключений до 3G-зв’язку, можна налаштувати як точку доступу Wi-Fi і роздавати мобільний інтернет на інші портативні пристрої.

Також буде цікаво:   Google випустила нову ОС для смартфонів для заміни Android