Щастя – це взагалі дивна штука. Всі до нього прагнуть, хоча ніхто не знає, в чому воно полягає. Всі його шукають, хоча ніхто не бачив, як воно виглядає. Всі читають цитати про щастя, але ніхто не знає що таке щастя. І найстрашніша таємниця, яку всі намагаються розгадати: як знайти простий і стовідсотково працючий спосіб здобуття щастя.

Втім, деякі напрацювання в цій галузі все ж є. Наприклад, давно помічено, що один з найнадійніших шляхів відчути себе щасливим полягає в тому, щоб зробити щасливим іншу людину. Працює це приблизно за такою схемою:

1-z0UTDg3-yxznG-UKhwX28g-630x129

Стоп!

Виходить, що ми стаємо щасливішими тільки тоді, коли отримуємо щось натомість? Нас роблять щасливими відповідні подарунки або слова подяки?

Ні, повинно бути трохи по-іншому. Ось так:

2-z0UTDg3-yxznG-UKhwX28g-630x129

Я роблю подарунок або здійснюю хороший вчинок, просто щоб зробити людину щасливою. Якщо він щасливий, це теж робить мене щасливим.

Це звучить просто відмінно. Я роблю добрі справи, нічого не чекаючи взамін. Адже так роблять нормальні люди, правда?

А ось і ні! Ми як і раніше очікуємо реакції свого друга і залежимо від цієї реакції. Сподобався йому подарунок – ми щасливі, а якщо ні, то сумуємо. Виходить, що, незалежно від наших вчинків і досягнень, наше щастя повністю залежить від інших людей?

Так. Саме тут і криється пастка.

Ми очікуємо взаємності від коханої людини. Ми чекаємо винагороди від боса. Ми прагнемо до подяки у відповідь на свою благодійність. Ми плекаємо захоплені погляди, що відзначають результати наших тренувань.

Ми чекаємо схвалення з боку, щоб відчути себе щасливим.

Давайте повернемося до попередньої картинки. Вона складається з трьох бульбашок, середній з яких і є визначальним критерієм у нашому відчутті щастя. А давайте спробуємо його усунути!

3-z0UTDg3-yxznG-UKhwX28g-630x129

Ця схема набагато лаконічніше і простіше. Вона говорить нам, що не слід чекати результату наших дій – слід отримувати задоволення просто від процесу їх вчинення. У цій схемі немає зовнішньої причини, що впливає на ваше щастя. Є тільки ви і ваші дії, і тільки від них залежать ваші відчуття. Тепер саме ви відповідаєте за своє щастя.

Я вважаю, що це зміна в сприйнятті щастя є кращим трюком, який ви можете зробити, щоб зробити ваше життя кращим. Якщо ви навчитеся синтезувати і відчувати щастя всередині себе, а не отримувати його ззовні, то ви ніколи не будете сумувати, ви ніколи не будете розчаровані, ви ніколи не будете впадати в депресію.

Також буде цікаво:   7 головних ідей всіх книг із саморозвитку

Подивіться, як просто це застосовувати в житті.

    Я тренуюсь. Я стаю стрункішим. Всі захоплюються і хвалять мене. Я щасливий.
    Я тренуюсь. Я стаю стрункішим. Я щасливий.
    Я тренуюсь. Я щасливий.

    Я вчуся. Я отримую знання. Я отримую хороші оцінки. Я щасливий.
    Я вчуся. Я отримую знання. Я щасливий.
    Я вчуся. Я щасливий.

    Я програмую. Я створив проект. Люди використовують його. Я щасливий.
    Я програмую. Я створив проект. Я щасливий.
    Я програмую. Я щасливий.

Але на цьому наш шлях до щастя не закінчується. Ви, мабуть, помітили, що у нас залишилося два міхура на картинці. Спробуємо ще трохи скоротити?

Чи можна взагалі не робити ніяких зусиль і раніше бути щасливим? Чи можна синтезувати щастя з нічого?

4-z0UTDg3-yxznG-UKhwX28g-630x129

Так, це можливо. Саме цей стан найбільше відповідає слову «нірвана» і є вищою метою багатьох релігійних і містичних навчань. Але досягти його не вийде, не пройшовши крок за кроком по всьому ланцюжку, описаному в цій статті. Зрозуміло, це тільки одна з безлічі доріжок, що ведуть нас до щастя, але це вже краще, ніж хаотично блукати в темряві.