Який вибрати фотоапарат? Який фотоапарат купити? Цим питанням рано чи пізно задається кожен. Не важливо: вибираєте ви фотоапарат для себе, в подарунок, для мами, для дітей… Ви неминуче зіткнетеся з тим, що моделей на ринку багато, а ціни на фототехніку варіюються в величезних межах. В цій статті ви дізнаєтесь як правильно вибрати фотоапарат, який ідеально підходить саме для ваших потреб.

Почнемо з дати випуску. Прогрес не стоїть на місці, і найчастіше немає сенсу купувати ту модель, яку вам рекомендували друзі, вони звісно можуть говорити що фотоапарат  служив їм вірою і правдою не один рік. Зверніть увагу на фотоапарати нового випуску. За рідкісним винятком нові камери знімають краще моделей два або трирічної давності.

Як вибрати хороший фотоапарат і не шкодувати потім про даремно витрачені гроші? Тут все трохи складніше, тому що поняття “хороший” у кожного своє: хтось цінує різкість фотографій, хтось компактний розмір, а хтось на перше місце ставити колір корпусу. Тому умовно розділимо всі фотоапарати, представлені на ринку, на кілька категорій. Для кого ідеально підійде та або інша категорія.

Компактні фотоапарати

Насправді компактними вони називаються дуже умовно. Мініатюрні розміри – аж ніяк не показник. Швидше, це історична назва, що дісталася цілого класу фототехніки ще з часів компактних мильниць. Зараз в сегменті компактних фотоапаратів представлені сотні моделей: від крихітних кишенькових фотокамер до гігантів-суперзумів. Всіх їх об’єднує одне: камера вже оснащена незмінним об’єктивом. Вам не потрібно замислюватися про вибір оптики, досить дістати фотоапарат з коробки, зарядити і почати знімати.

Найдешевші фотоапарати – саме компакти. Це пояснюється простотою їх конструкції і не дуже високими характеристиками (наприклад, малим розміром матриці). Зате саме компакти – найстильніші, найменші, з найбільшим зумом. Є водонепроникні моделі, що дозволяють знімати під водою. Для любителів неперевершеної якості зображення теж знайдеться дещо цікаве в цьому сегменті. Це компакти преміум-класу, здатні позмагатися в якості зображення навіть з зеркалками.

Дзеркальні фотоапарати. Як вибрати дзеркальний фотоапарат?

Дзеркальні фотоапарати – найпопулярніший сегмент фототехніки останніх років. Їх основні особливості – це висока якість зображення навіть в складних світлових умовах за рахунок застосування великих матриць, високої швидкості роботи і безліч ручних налаштувань. Зеркалка – це хороший фотоапарат для любителя, який планує не просто знімати все підряд, а серйозно займатися фотографією. Адже щоб розкрити потенціал такої камери доведеться як мінімум простудіювати інструкцію від кірки до кірки, а краще піти в фотошколу. Зате потім якість знімків з такої камери вас буде тільки радувати!

Також буде цікаво:   Лучшие бесплатные игры на PS4

Який дзеркальний фотоапарат краще купити? Тут головне – правильно оцінити свої можливості, як фотографічні, так і фінансові. Чим дорожче модель, тим більше тонких налаштувань вона має. А починати краще завжди з простого. Можливість установки змінної оптики – важлива перевага дзеркалок.

Як вибрати цифровий фотоапарат: Canon, Nikon, Sony? А може, віддати перевагу іншому бренду? Відносно дзеркалок все дуже просто: зараз на ринку такі камери роблять лише кілька виробників: троє згаданих вище, та ще Pentax і Sigma. Всі виробники досить імениті і мають солідний досвід і високу репутацію. Так що орієнтуватися тільки на бренд немає ніякого сенсу. Завжди порівнюйте конкретні моделі камер, тому що питання “Що краще: Canon або Nikon?” відповіді не має.

Бездзеркалка (Компактні системні фотоапарати)

Ці цифрові фотоапарати представляють якийсь гібрид між зеркалками і компакт-дисками. Від дзеркалок їм дісталася велика матриця з високою якістю зображення і можливість зміни оптику. Все інше як у компактах: стильний дизайн, невеликий розмір. Зараз в лінійці майже кожного виробника є свої бездзеркалки.

Вибір напівпрофесійний і професійний фотоапарат

Як вибрати професійний фотоапарат? Відповідь на це питання трохи простіше, ніж здається. Швидше за все, у вас вже є досвід зйомки на якусь зеркалку. І швидше за все, є навіть об’єктиви для неї. А значить, міняти систему, розпродаючи об’єктиви і купуючи нові, сенсу ніякого немає. Ну що ж, з виробником ми визначилися. Залишається вибрати лише модель. Дивитися на більш дешеві, але при цьому трохи старі фотоапарати, сенсу немає. У професійних фотоапаратах застосовуються самі передові технології. І всі унікальні “фішки” старих моделей, швидше за все, вже реалізовані в найсвіжіших недорогих зеркалках. За винятком надійності і тонких налаштувань…

Трохи складніше з напівпрофесійними камерами. Тут головна дилема полягає в розмірі матриці. Повнокадрові камери з матрицею 24х36 мм дорожче, оптика до них теж коштує великих грошей. Але такі фотоапарати дозволяють знімати з більш розмитим фоном, тонко працювати з художнім розмиванням (боке). Це відмінний вибір для початківців-портретників, студійних і рекламних фотографів.

Якщо ваша мета – репортажна зйомка або повсякденна зйомка на серйозному рівні, то краще віддати перевагу кропнутим дзеркалкам (з розміром кадру APS-C). Вони дешевші, оптика до них теж відносно не так дорога. Але від заркалок початкового рівня за якістю зображення вони можуть взагалі не відрізнятися. Всі відмінності будуть лише в управлінні, настройках і надійності.