Цей хлопець три рази перетнув всю Великобританію з півдня на північ, не віддавши жодного фунта за проїзд. Всі подорожі він здійснював, використовуючи силу свого тіла: велокрос, плавання або подорожі пішки. Найважчим його подвигом був заплив від мису Лендс-Енд, найзахіднішої точки острова Великобританія, до Джон-о’Гротс, самої північної точки країни. Шон розповідає, як він готувався до цього випробування.

Уяви собі, наскільки непосидючим потрібно бути, щоб перетнути свою країну три рази просто тому, що хочеться. Шон Конвей – хлопець не простий. Він народився в Зімбабве, а його дитинство пройшло в національному парку Мана Пулс.

Будучи ще дитиною, Шон підіймався на дерева разом з мавпами, а слони були його кращими друзями. Дух пригод, який оточував його з дитинства, залишився у нього в крові на все життя. У 2002 році Шон приїхав до Британії з сотнею фунтів, знімав там ліжко-місце в крихітній квартирі, а всі зароблені гроші витрачав на подорожі. Заробляв він різними способами, від збору врожаю капусти до професійної фотозйомки.

18 лютого 2012 року Шон відправився в велосипедну навколосвітню подорож. Проїжджаючи майже по 300 кілометрів в день, він на два тижні випередив свій графік. В Америці він потрапив під машину і заробив компресійний перелом хребта, але це його не зупинило: в результаті хлопець подолав 25 000 кілометрів зі зламаною спиною! На наступний рік Шон влаштував заплив уздовж Британії довжиною в 135 днів, а в 2015 він перетнув країну бігом. Про останню його пригоду розповідає програма «Шон Конвей: бігом по Британії». За словами Конвея, найважчим його випробуванням був заплив. Шон розповів, як він тренувався і харчувався при підготовці до цієї авантюри.

1. Тренажерний зал
Всі вправи в тренажерному залі – виключно силові, оскільки для тренування витривалості досить басейну. Я робив 3 підходи по 5 повторів з великими вагами для кожної вправи. Плавання вимагає фізичної сили, а у мене слабкі руки, тому силові тренування були особливо важливі для мене.

2. Басейн
Основу тренувань складають довгі тривалі запливи, які перемежовуються короткими і нечастими спринтами: вони потрібні швидше для різноманітності. Час я не засікав, але в найбільш інтенсивні дні плавання я приділяв від 4 до 6 годин. Я тренувався в громадському басейні, тому вибирав собі тихий куточок, чіплявся спеціальним шнуром до бортика і гріб на одному місці в своє задоволення. В іншому випадку все тренування піде нанівець через велику кількість на доріжках бабусь, плаваючих зі швидкістю 0,000002 км/год.

3. Велосипед
Ці тренування були моїми улюбленими. По-перше, велосипед добре розробляє м’язи ніг, що необхідно для плавання, а по-друге, я люблю велоспорт. Дистанцію я збільшував поступово. Я починав з 60-65 км в день і протягом 6 місяців довів цю цифру до 280-290 км в день.

Також буде цікаво:   Что значит гейм в теннисе и сколько их может быть

4. Харчування
Поради по харчуванню відносяться не тільки до плавання – під час забігу і заїзду правила ті ж. І моя перша рада – повністю відмовтеся від цукру. Це дуже ненадійне джерело енергії, так що ніяких солодких гелів, карамельок і шоколаду. По-друге, ваше харчування під час забігу, запливу або заїзду ділиться на 2 категорії: «пальне» і їжа для відновлення сил.

«Пальне»
Якщо у мене є можливість, то я вважаю за краще раціон з високим вмістом жирів, проте воно таке далеко не завжди – наприклад, масло було б відмінним джерелом жирів, але його, на жаль, неможливо їсти в чистому вигляді. Тому в середньому в день запливу або заїзду я вживав 120 г білка, 700 г вуглеводів і 150 г жирів. Якщо виходило, то частку жирів збільшував. Основні жири я отримував з вершків високої жирності, чорізо (жирної ковбаси), горіхів. Протягом дня потрібно їсти часто і потроху. Я їв кожні 90 хвилин і намагався робити це до того, як проголодаюсь.

Відновлення сил
Чим більше вправ ви робите, тим гіршим спортсменом ви стаєте. Більшість людей пробігає другу половину марафону гірше, ніж першу – а все тому, що вони не думають про правильне відновлення сил. Моя система проста: білки і вуглеводи. Після кожної сесії я з’їдаю близько 30 г білків і 150 г вуглеводів у вигляді снеків. До речі кажучи, для мене найкраща їжа для відновлення сил – це лазання. На другому місці – спагетті болоньєзе.

5. Вода
Ця рада також універсальна. І під час тренувань, і під час забігу, запливу і заїзду дуже важливо пити. Скільки саме потрібно води, визначається індивідуально. Зважтесь без одягу, потім влаштуйте інтенсивний годинний забіг в хорошому темпі, а після цього знову зважте. Ваги вам покажуть, скільки води ви витрачаєте – 1 літр, як ви знаєте, важить 1 кг. Це буде ваша середня годинна норма.

Середньостатистичний показник 600 мл, але все індивідуально. Особисто я щогодини випиваю повну стандартну велосипедну пляшку води. Пити занадто багато води теж погано – надто часто доведеться зупинятися, щоб відлити, а це, не кращим чином впливає на швидкість. І не забувайте про електроліти – в першу чергу калій і натрій. Натрій відновлюється за допомогою звичайної кухонної солі, а калій я отримував з бананів.