Безліч сучасних людей воліє займатися спортом не в шумних тренажерних залах, а в досить-таки комфортних домашніх умовах. Тим більше, що сьогодні все необхідне оснащення для подібних тренувань можна купити в інтернеті, які є прекрасною альтернативою тренажерів в спортзалах. За допомогою цього, здавалося б, простого снаряда спортсмен може прокачати абсолютно всі групи м’язів. Тому не дарма досвідчені бодібілдери вважають гантелі улюбленим тренажером, перевіреним часом.

Типи гантелей

Гантелі представляють собою спортивні снаряди, призначені для виконання різних фізичних вправ з обтяженнями. Головне завдання цього спортивного снаряда полягає в зміцненні суглобів, розвитку м’язової маси і забезпеченні необхідного рівня працездатності всього організму.

Дані спортивні пристосування діляться на два типи – монолітні і розбірні. Перший варіант являє собою рукоятку, по обидва боки якої є дві кулі. Монолітні гантелі використовуються виключно в цілях аеробного навантаження під час фітнес-тренування. У процесі занять бодібілдінгом такі спортивні снаряди застосовуються в рідкісних випадках.

Розбірні гантелі є найбільш популярним варіантом даного спортивного снаряда. Вони являють собою гриф, на який з обох сторін навішується необхідну кількість змінних дисків (млинців). Подібна конструкція дозволяє без проблем контролювати і регулювати рівень навантаження. Для забезпечення повної безпеки спортсмена, такі снаряди, як правило, оснащуються фіксуючим замком.

Диски і грифи для гантелей

Сучасні диски для гантелей можуть бути трьох типів – хромовані, обрезиненні і сталеві. Хромовані диски вважаються найбільш якісними та ефективними. Сталеві диски відрізняються низькою вартістю. Обрезинені варіанти характеризуються своєю безшумністю. Гантелі, оснащені такими дисками, при падінні не тільки не викличуть зайвих шумів, але й не зашкодять підлозі. Вага дисків на розбірні гантелі може бути дуже різною. Зазвичай він коливається в діапазоні від 1 до 10 кг.

Грифи для розбірних гантелей можуть мати шорстку або гладку поверхню. У першому випадку гриф не буде вислизати з рук, проте він може натирати мозолі. Тому заняття з таким грифом краще проводити в рукавичках для бодібілдингу (фітнесу).

Також буде цікаво:   5 причин почати бігати, не пов'язаних зі схудненням