У середині минулого століття для підтримки себе в тонусі радили робити просту зарядку. Але зараз ми розповімо кілька простих правил на всі часи, які допоможуть підтримувати себе у формі без фанатизму.

Навіть нерегулярна фізична активність йде вам на користь

І мова не про ідеальну комбінацію силових, кардионагрузок і не про високоінтенсивні тренуваня які сжигають жир. Суть ось у чому: якщо ви не фанат спорту, досить знайти такі вправи, які принаймні не викликають у вас тугу. Робити їх хоча б від випадку до випадку – це вже крок на шляху до поліпшення здоров’я.

Як немає ідеальної дієти, так немає і ідеального комплексу вправ. Враховуючи особливості свого тіла і душі, створіть для себе такі тренування, які зможете виносити.

Кардіо допоможе вам прожити довше

Позитивний вплив кардіонагрузок (ходьби, бігу, велоспорту, плавання) на серцево-судинну систему робить їх корисними для вашого життя в цілому.

Ще в 40-х роках ХХ століття Джеррі Морріс, британський першопроходець в області епідеміології, показав зв’язок між сидячим способом життя і розвитком хронічних захворювань. Причому ріcк розвитку проблем зі здоров’ям зменшується, як тільки людина стає більш рухливою.

Сьогодні ми знаємо, що на гіподинамії лежить відповідальність за 6% випадків ішемічної хвороби серця, 7% випадків діабету другого типу і по 10% випадків раку грудей і раку товстої кишки. Люди, що ведуть більш рухливий спосіб життя, також менш схильні до хвороби Альцгеймера і вікової деменції.

Якщо ви займаєтеся регулярно, різноманітьте свої тренування

Для досягнення кращих результатів при регулярних тренуваннях вам потрібно чергувати як типи вправ, так і їх інтенсивність. Якщо заняття одноманітні, користь від тренування буде зменшуватися. Ви повинні постійно дивувати своє тіло. В ідеалі – комбінувати силові і кардионагрузки.

Вдобавок різноманітні тренування забезпечать вам постійну зацікавленість у спорті, яка підвищить шанс, що і через тривалий час вони вам не знудяться.

Вправи допоможуть не набрати зайву вагу

Не секрет, що, починаючи займатися фітнесом, ви можете не тільки не втратити вагу, але навіть трохи набрати. По-перше, це може бути пов’язано з тим, що після тренування ви дозволяєте собі з’їсти зайву булочку. По-друге, до збільшення маси тіла може призводити підвищення кількості води в організмі.

Але це не привід утримуватися від тренувань, адже вони надають комплексний позитивний вплив на самопочуття: покращують настрій, якість сну, підвищують імунітет і працездатність. До того ж фізична активність надзвичайно важлива для підтримки ваги в довгостроковій перспективі.

Також буде цікаво:   Проблемы со здоровьем, о которых может сигнализировать бессонница

Вам зовсім не потрібно постійно витримувати екстремальні навантаження

Зараз в моді бігати марафони і вимотувати себе кроссфітом. Але такі екстремальні навантаження на межі ваших можливостей – ризиковане заняття. Не будемо перераховувати тут хвороби, які можуть виникнути у вас від надмірних навантажень. Але ризик дійсно великий.

Навіть тренування професійних спортсменів далеко не повністю складаються з високоінтенсивних навантажень.