Часто улюбленим видом спорту письменників є біг. Він дозволяє підтримувати в тонусі все тіло, сприятливо впливає на серцево-судинну систему і є ідеальною формою активної медитації, яка допомагає очистити голову від зайвих думок, упорядкувати робочу інформацію і побути наодинці з собою.

Багато бігуни практикують фрірайтинг вранці, хоча це не має ніякого відношення до того, чим вони займаються у своїй професійній діяльності. Воно дозволяє налаштуватися на потрібний лад, ще раз поглянути на ідеї, але вже ніби з боку, відокремити важливе від сміття і, можливо, знайти себе справжнього.

Не дивно, що ці види діяльності йдуть рука об руку, допомагаючи людині розкривати в собі все найкраще.

Послідовність

Біг, особливо на довгі дистанції, як і написання книги, вимагає сили волі. Обидва заняття повинні стати вашим щоденним ритуалом. Бред признається, що йому багато разів доводилося примушувати себе сідати за книгу або виходити на пробіжку, коли настрою для цього зовсім не було. І рівно стільки ж раз він був дуже задоволений результатом. Навряд чи кожне тренування або письменницька сесія буде чудовою, і це цілком природно. Але ви ніколи не дізнаєтеся, з яким настроєм підійдете до кінця роботи, якщо хоча б не спробуєте почати. Як показала практика, початок – найскладніша частина процесу.

Сон

Будь-який бігун і письменник після виснажливого тренування або роботи знають, яку чарівну дію надає сон. Він допомагає зрушити з мертвої точки як наше тіла, так і мозок. Адже фізичне (вироблення гормонів і відновлення м’язів) і ментальне (консолідація інформації та емоцій) відновлення відбувається під час сну. На жаль, бігуни і письменники однаково часто нехтують часом, виділеним для сну, і використовують його для тренувань або роботи. Побічні ефекти не змушують себе довго чекати.

Творчість

Порожня сторінка – виклик для письменника, як нова стежка – запрошення на пробіжку для бігуна. Вони обидва починають з чистого аркуша і завжди підходять до фінішу з результатом, створеним виключно ними. Закінчена стаття, як і подолана дистанція, завжди приносить величезне задоволення.

Самота

Звичайно, є групові пробіжки або спеціальні заходи для письменників, на яких вони збираються всі разом і творять, але таке буває нечасто. Все-таки створення нової книги, як і біг, вимагає усамітнення. Зрештую, ви навряд чи знайдете бігуна або письменника, який би важко переносив самотність.

Також буде цікаво:   Депресія - хвороба нашого часу

Кава

Кава – кращий легальний допінг! І цим все сказано.

Почуття спустошеності

Біг і творчість вимагають повної віддачі, і на фініші може з’явитися відчуття спустошеності. Пробігши дистанцію або написавши книгу, ви будете почувати себе так, ніби віддалися заннтю повністю і більше нічого не залишилося.

Уміння вчасно зупинитися

Багато знаменитих письменників радять закінчувати роботу над текстом до того, як ви видихаєтеся. Краще трохи відпочити, переключити увагу і перезарядити батарейки. З бігом справи йдуть приблизно так само: досвідчені тренери радять закінчувати заняття з відчуттям, що ви можете виконати ще кілька підходів. Відмінна стратегія, що запобігає вигорянню.

Повне поглинання

Кожен письменник знає, як це – бути фізично присутнім на обіді з друзями, але подумки в сотий раз проходитися по п’ятій пропозиції в другому абзаці на 38-й сторінці рукопису. Точно так же бігуни можуть виконувати в голові свої математичні розрахунки, але при цьому фізично знаходитися на офісній нараді, за кермом, стояти в черзі або приймати душ – то є практично скрізь. Завдань може бути мільйон.

Усвідомлення своїх сил і можливостей

Біг, як і написання текстів, допомагає осмислити свої внутрішні ресурси і зрозуміти, скільки всього ви можете зробити, будь це семиденний ультрамарафон в пустелі або вміння підібрати правильні ємні слова, вмістивши сенс цілої статті в один абзац.