Сьогодні в гостях журналу “PIK” український письменник – Іван Байдак.

Перша книга автора «Особисто я, особисто тобі» стала бестселером в Україні, далі були збірки новел та віршів. Вже найближчим часом автор потішить новим творчим доробком з оповідань.

Сьогодні Іван розповість нам чим працює в Сан-Франциско, про свої захоплення, літературу та плани на майбутнє.

Про захоплення окрім літератури

Спочатку література була моїм захопленням. Це була справа, якою я займався ввечері після роботи. Так був написаний перший роман «Особисто я, особисто тобі». Втім, сподіваюся, література – заняття, яке з часом перейде в мою основну роботу. Це вже почало приносити певні гроші. Але це ще, звичайно, не ті кошти за які можна б було прожити, від основної роботи не вдалось ще позбутись, але з часом за 3-5 років, я би зміг перейти повністю на творчу діяльність і, власне, цим заробляти собі на життя. Це основна ціль на найближчий час.

Коли я був ще студентом, то дуже багато чим цікавився, але з часом якісь речі ти відкидаєш. З одного боку це добре, бо ти багато чого спробував, а з іншого – основне залишаєш.  Мало хто в це вірить, але я шалено закоханий у футбол. Постійно слідкую за футбольними подіями, завжди в курсі всіх новин, результатів, трансферів. Кожен мій ранок і вечір проходять з перегляду футбольних сайтів. Зараз мені дуже цікаво подивитись на рівень Американських команд, тому планую відвідати матч MLS.

Про планування творчого процесу

Планується все на перед. Наприклад, зараз в планах на травень вихід нової збірки, потім виходять два переклади, далі збірка віршів, і я починаю писати роман. В літературі в мене все заплановано заздалегідь. І це єдиний план, якого я дотримуюся.

Я поставив собі основне правило: працювати над тим, над чим працюється. Якщо в мене умовно є розплановано роман і збірка новел, за часом я хочу написати швидше роман, але краще пишеться новела, то я звісно буду займатися новелою.

Про відчуття, коли книга вже написана

В першу чергу це полегшення. Коли книга дописана, відчувається певне звільнення, я розумію, що це написана не просто книга, це пройдений певний етап життя. В мене є таке відчуття, що я закінчив певний період життя, він виписаний, і тепер можна відпочити, пожити нормальним життя, проводити час з друзями, подорожувати, а не тільки сидіти за комп’ютером і виписувати те, що думається.

Також буде цікаво:   Вільям Шекспір. Біографія

Про талант та роботу

Навчитися можна будь-чого, але це завжди матиме якусь планку. Не можна стрибнути вище голови.  Завжди помітно, коли є талант від Бога, який розвивається, і є людина, яка здобула результати працею. Зрештою, кожна людина наділена якимось талантом, важливо його вчасно помітити і прийняти. Не треба гнатися за тим, що не твоє, а повністю віддаватися тому, що вдається найкраще.

Про книгу, що змінила життя

Не вірю, що є книга життя. Бувають книги, співзвучні з твоїм теперішнім станом. Колись це були Цвейг, Кундера, Гарі.

Зараз я познайомився з двома американцями Генрі Джеймсом та Джеймсом Болдвіном. Генрі Джеймс мені близький своїм стилем. Також це – людина, яка начиталася і проаналізувала чималий період світової літератури. Результати вражають. Джеймса Болдвін часто порівнює американське та європейське життя. Це те, що мене наразі зачіпає.

Далі я познайомлюся з новими авторами.

Про нову книгу

Секретів таких якби немає. Це буде збірка оповідань, з дня на день я оголошу про її публікацію. Книга буде буквально за 5-7 тижнів, тому залишилось не так довго, щоб відкривати якісь секрети.

Про діяльність у Сан Франциско

Готую збірку лекцій, яку можливо буду викладати в американських університетах. Збірка буде описувати авторів іммігрантів, людей які в певний момент іммігрували до США після деяких обставин і те, як проходили асиміляцію, як вони прийняли іншу мову, почали нею писати.  Мені цікаві їхні реакції на нову реальність, як змінювалась їх творчість.

Побажання молодим авторам та читачам журналу “PIK”

Працювати над собою, над своїми цілями, над своїми бажаннями і, власне, вірити в те, чим займаєшся. Праця ніколи не проходить даремно, якщо вона не дає якихось результатів відразу, то обов’язково дасть плоди згодом.

Команда журналу “PIK” бажає тобі видати ще не одну книгу, продовжувати писати і радувати своїх прихильників.