Популярний нині в Україні здоровий спосіб життя передбачає, окрім інших цінностей, також спортивні тренування або принаймі прогулянки на свіжому повітрі. Проте робити це слід у спеціальному спортивному взутті – це буде не лише зручно, але й безпечно. До того, сучасна промисловість розробила вдосталь різних моделей. Так, обираючи спортивний одяг на сайті Ideal Sport, знайдеться щонайменше кілька десятків різновидів кросівок, кедів, спеціалізованого взуття.

Чому варто придбати саме спортивне взуття

Звичайно, бігати або ходити можна й у звичайних черевиках. Проте це не принесе користі, а може навіть зашкодити. У той час як спортивне взуття:

  • виконує захисну функцію, тому рекомендується займатися саме у ньому, щоб не пошкодити стопу – за статистикою, м’язи гомілкостопу у багатьох людей розвинені некоректно;
  • конструкція такого взуття вже оптимізована для занять певними видами спорту – є окремі моделі для бігу або тренувань у залі, для спортивної ходьби або футболу;
  • підошва зазвичай легка, проте пружна, що зменшує навантаження на стопу;
  • п’ята добре фіксується задля уникнення вивихів або пошкоджень;
  • матеріал поверхні дихає і відводить зайву вологу, що допомагає утримувати ногу сухою навіть під час найшвидшого чи найдовшого бігу.

Тож варто пам’ятати – у кожного виду взуття є своє призначення. Збираєтесь зайнятись спортом – не забудьте придбати спортивний одяг та взуття.

Як обрати спортивне взуття

Для того, щоб скористатися всіма перевагами сучасних розробок, які втілені у стильному та модному спортивному взутті, потрібно правильно його підібрати:

  • вибір правильного екіпірування для ніг багато в чому залежить від виду спорту та місця проведення тренувань – не варто брати одну пару на всі види, які вас зацікавили – біг, йога, фітнес, тренування у залі тощо;
  • якість кожних придбаних кросівок має бути високою – це і поверхня, що дихає, і гнучка підошва, і знімна устілка. Не варто економити на власній безпеці;
  • розмір також має досить велике значення. Спеціалісти радять ходити на закупи взуття ввечері – за день нога набрякає, тож навіть якщо це зовсім непомітно, на зручності кросівок може відобразитись. Варто взяти трохи завеликі, десь на пів сантиметра, моделі;
  • якщо будете міряти – зважайте на обидві ноги, адже у кожної людини вони можуть бути трохи різного розміру.

Взуття для спорту має бути зручним одразу – не варто розраховувати на те, що воно розноситься, варто одразу брати “свою” пару.

Також буде цікаво:   Як вибрати металошукач?

Вибір спортивних аксесуарів

Підготовка до занять спортом не обмежується лише придбанням спортивного одягу та взуття. Аксесуари для спорту мають не менше значення, адже вони також дбають про зручність та ефективність тренувань.

До найпотрібніших спортивних аксесуарів відносять головні убори, шкарпетки, рукавички та шнурки. Захист голови від перегріву або, навпаки, переохолодження має першочергове значення під час вуличних тренувань або бігу. Тож головні убори мають бути якісними та ретельно підібраними до пори року.

Рукавички – обов’язковий аксесуар зимових вуличних тренувань, який не можна лишити без уваги, адже довге перебування на морозі може призвести до переохолодження.

Шкарпетки та шнурки також варто обрати саме спортивні, адже вони розроблені для того, щоб максимально підвищувати комфорт та захист спортсмена або спортсмена-початківця під час тренувань.