Освойте прийоми швидкочитання і читайте кожну вільну хвилину.

Середньостатична доросла людина прочитує 120-180 слів за хвилину. Стандартний обсяг книги – 60-100 тисяч слів. Давайте порахуємо. Якщо читати з середньою швидкістю 150 слів за хвилину, ви закінчите книгу у 80 тисяч слів приблизно за дев’ять годин. Освоївши прийоми швидкочитання, ви впораєтеся набагато швидше.

Одні книги потрібно спробувати на смак, інші – проковтнути, але лише деякі – розжувати і переварити. Френсіс Бекон

Використовуйте периферичний зір

Дивіться на проміжок між двома словами, а не на саме слово. Намагайтеся прочитати обидва слова відразу, а потім перевести погляд на наступну пару слів. При такому підході очі рідше знаходяться у фіксованому положенні і більше рухаються. Тому ви прочитаєте більше слів за хвилину.

Щоб зміцнити навик, швидко погляньте на фразу, а потім повторіть її. Під час читання дивіться на середину рядка, не зосереджуйтесь на словах по краях.

Потім пробуйте читати групами слів. Одна група – це 4-16 розташованих поруч слів, які можна прочитати, не переводячи погляд. Швидкість читання зросте, тому що при такому підході ви не вимовляєте слова про себе.

Побіжно переглядайте глави

Прочитуйте назва глави і перші кілька абзаців або сторінок. Так ви зрозумієте, що автор хоче сказати. Потім швидко перегляньте підзаголовки, щоб зрозуміти, про що піде мова. Прочитайте перше і останнє речення кожного абзацу. Якщо суть зрозуміла, рухайтеся далі. Якщо ні, прочитайте абзац цілком.

Коли зрозуміли суть глави, можна сміливо перегортати цілі сторінки. Далі авторські доводи, швидше за все, повторюються.

Такий спосіб не підходить для художніх книг. Але він стане в нагоді, якщо вам потрібно швидко виявити основну ідею або аргумент автора.

Робіть виписки

Природно, з такою швидкістю читання ви не запам’ятаєте всього. Робіть виписки. Заведіть для цього окремий файл або блокнот. Або просто позначайте важливі місця в тексті, щоб потім до них повернутися.

Читайте кожну вільну хвилину

У транспорті, в черзі, під час перерви. Замініть на читання перегляд серіалів. Майбутня користь переважить короткострокове задоволення від розваг.

Якщо у вас мало часу протягом дня, слухайте аудіокниги. Включайте їх, поки їдете на роботу, прибираєте, ходите за покупками, займаєтеся спортом. Збільште швидкість відтворення, щоб прослуховувати швидше. А коли з’явиться час, щоб сісти і почитати, поверніться до книги.

Також буде цікаво:   Медичні інновації та якісна освіта: MED INVEST GROUP в європейському медичному бізнесі

Починайте поступово

Необов’язково читати по книзі кожен день. Якщо хочете читати більше і краще, поступово нарощуйте швидкість. Не сваріть себе, якщо у вас не виходить прочитати книгу за день. Для цього просто потрібна практика.

Виберіть книгу, яка буде вам в задоволення. І поекспериментуйте. Це надихне вас читати ще і ще.

Висновки

  • Ретельно вибирайте книги для швидкочитання. Визначтеся, для чого вам ця книга. Наприклад, вона допоможе вам стати краще, або навчитися чомусь новому.
  • Шукайте в книзі головні ідеї, які допоможуть вам рухатися до мети.
  • Читайте не тільки коли ви в настрої, а постійно. Відкривайте книгу, коли видається вільна хвилина, і прочитуйте хоча б пару абзаців. Якщо читаєте на телефоні, відключіть всі повідомлення, щоб не відволікатися.
  • Якщо відгородитися від відволікаючих чинників не виходить, надіньте навушники. Щоб зосередитися, включіть білий шум.
  • Якщо книга вам зовсім не подобається, переходьте до наступної. Не витрачайте час даремно.