Ми звикли читати від корки до корки і, почавши навіть саму нудну книгу, не кидаємо її, поки не доберемося до кінця. Але небажання дочитувати нецікаву історію змушує нас відкладати її знову і знову, і в результаті ми взагалі відмовляємося від читання. І при цьому продовжуємо шкодувати про те, що мало читаємо.

Дизайнер Тобіас Шнайдер знайшов новий підхід до книг, який дозволяє йому більше читати, осмислювати прочитане і запам’ятовувати потрібне.

Ось сучасний підхід до читання, який успішно застосовує Тобіас Шнайдер.

Я читаю, бо це відкриває мені очі, змушує мене менше судити і більше відкриватися новим думкам, тому, чого я ще не знаю. Читання – це постійна зміна перспективи, звичка, яку повинен завести кожен дизайнер.

1. Купуйте по кілька книг

Завжди купуйте кілька книг одночасно. Нехай у вашій бібліотеці завжди буде від 3 до 10 непрочитаних книг. Так ви зможете підібрати те, що буде цікаво вам в даний момент, і перестанете використовувати відмовку «мені нема чого почитати».

2. Одночасно читайте три книги

Почніть читати три-чотири книги в один і той же час і чергуйте їх залежно від настрою. Чергування художніх книг з пізнавальною літературою може дещо бентежити, але тут все залежить від вас.

У вас автоматично з’являться улюблені книги з тих, що ви читаєте. А якщо ви застрягнете на якийсь із них, то продовжите читати інші.

3. Читайте так, як хочеться вам

З того моменту, як ви купили книгу, вона повністю ваша, і ви можете робити з нею все що хочете. Не сподобалася сторінка? Можете вирвати її. Захотілося відзначити щось на полях? Вперед!

Не обов’язково читати глави, які вам не подобаються. Якщо ви дочитали до нудного моменту, просто пропустіть його і читайте далі. А якщо ви завантажили книгу тільки заради одного розділу, просто прочитайте його і видаліть книгу без усякого жалю.

4. Швидко вирішуйте долю своїх книг

Якщо ви купили книгу, почали її читати і зрозуміли, що вона не цікава вам, відкладіть її на якийсь час. Спробуйте почитати через місяць, наприклад, коли будете відчувати себе трохи по-іншому. Якщо і тоді книга не зацікавить вас, залиште марні спроби прочитати її і подаруйте комусь.

Ви не зобов’язані читати книгу тільки тому, що купили її. Саме через такі нецікаві книг деякі з нас зупиняються і впродовж декількох місяців взагалі нічого не читають.

Також буде цікаво:   Правило 1%: чому одні отримують все, а інші нічого

5. Зробіть книги своїми

Книга хороша настільки, наскільки ви її такою вважаєте. У анонсах може бути написано все що завгодно, але якщо дві людини куплять одну і туж книгу, вона буде різна для кожного з них.

Ось що чудово в книгах – ми по-різному читаємо і інтерпретуємо їх залежно від того, ким ми є в даний момент.

Тому повісті та романи, які ви читали рік тому, зараз зовсім інші. Просто пам’ятайте про це.

6. Завжди беріть книги з собою

У будь-яку вільну хвилину – у громадському транспорті, на зупинці, в черзі – ви можете прочитати кілька сторінок. Завжди пам’ятайте, що в смартфоні є кілька непрочитаних книг.

7. Читайте двічі

Прочитання книги по другому разу має чарівний ефект. Коли ми читаємо перший раз, ми зосереджені на історії, яку розповідає автор.

Читаючи вдруге, ми глибше відчуваємо книгу в емоційному плані. Ми проектуємо свою особистість на розказану історію і як би читаємо про себе.

Вам важко змусити себе прочитати книгу двічі? Тобіас Шнайдер використовує для цього аудіокниги. Якщо Тобіас читає твір більше тижня, він знаходить його у форматі аудіо і починає слухати з самого початку.

Через це читання дещо затягується. Аудиоверсия відстає від паперової на 20-40 сторінок, і все ж вона досить близька, щоб нагадувати про те, що було прочитано зовсім недавно.

Ці сім правил допоможуть вам не тільки більше читати, але і більше запам’ятовувати, краще відчувати книги і отримувати від них максимум задоволення.