Ви знаєте, що читання – ключ до успіху, що рятує від стресу і поліпшує пам’ять. І все одно ніяк не можете знайти час на книги. Ці поради допоможуть вам.

1. Кидайте читання, якщо книга не подобається

Ви теж не хочете здаватися людиною, що пасує перед труднощами, а тому змушуєте себе дочитувати книгу, навіть якщо вона вам не подобається? Якщо так, ви неправі. До читання такий підхід застосовувати не варто – вважає Гретхен Рубін, автор бестселера «Проект «Щастя».

Читання не повинно бути обов’язком. Кидайте читати, якщо книга вам не подобається. Тоді у вас залишиться більше часу на читання того, що приносить вам задоволення.
Гретхен Рубін

І перестаньте звинувачувати себе, якщо книга не читається.

2. Використовуйте кожну вільну хвилину

Стівен Кінг приписує читання свій успіх в якості учасника і радить всім читати по п’ять годин на день. Особливо якщо ви хочете бути письменником. Сам він не виходить з дому без книги і читає всюди. Спробуйте і ви.

За день набігає багато вільних хвилин, які можна витратити на читання. Звичайно, не варто заглиблюватися в книгу на зустрічі з друзями. Але чому б не почитати в черзі або пробці?

3. Тримайте свої плани при собі

Як вважають дослідники When Intentions Go Public, коли ми розповідаємо про свій намір досягти якоїсь великої мети, ми рідше досягаємо успіху. Сам факт того, що ми поділилися інформацією, мозок сприймає як досягнення мети, і мотивація падає.

Тому, якщо ви хочете більше читати, поставте собі цю мету, може бути, навіть розпишіть необхідні кроки, але не розповідайте про це іншим.

4. Обмежте відволікаючі фактори

Якщо зазвичай відволікаєтеся на телевізор або комп’ютер, сідайте читати в іншій кімнаті, подалі від нього. Інакше всі сили ви витратите на те, щоб не включити телевізор або не завітати в інтернет, а на читання у вас вже не залишиться енергії.

Це підтверджує експеримент психолога Роя Баумейстера. Голодних учасників експеременту попросили вирішити складну головоломку Ego Depletion: Is the Active Self a Limited Resource? Одній групі учасників дали печиво і наказали не їсти його, іншій не дали нічого. Учасники, які отримали печиво, здалися набагато раніше.

5. Читайте паперові книги

Це теж допоможе не відволікатися і не витрачати даремно силу волі. Адже, читаючи електронні книги з своїх гаджетів, ми часто заходимо в інтернет і закидаємо читання.

Також буде цікаво:   Сергій Жадан став першим лауреатом Премії Свободи від видавця Frankfurter Allgemeine Zeitung

Ну і паперову книгу просто приємно тримати в руках.

6. Змініть своє ставлення до читання

Письменник Райан Холідей вважає це головною умовою для того, щоб більше читати.

Перестаньте думати про читання як про якусь справу, яку вам потрібно зробити. Читання повинно стати таким же природним, як дихання або харчування.
Райан Холідей

Спочатку спробуйте прочитувати за день певну кількість сторінок. Згодом ви звикнете читати.

7. Шукайте списки рекомендацій

Втома від прийняття рішень цілком реальна. Щоб не витрачати сили на вибір наступної книги, переглядайте книжкові добірки. Шукайте рекомендації ваших кумирів, списки, складені авторитетними виданнями або відомими письменниками.