Пітер Брегман – керуючий консалтинговою компанією, яка займається розробкою і організацією тренінгів з лідерства та особистого розвитку. Він автор книг «18 хвилин» і «Правило чотирьох секунд», бестселерів, перекладених багатьма мовами світу.

Як читати по книзі в тиждень: 5 порад

1. Почніть з автора. Хто написав книгу? Прочитайте його біографію. Якщо ви можете знайти коротке інтерв’ю або статтю про автора, прочитайте їх теж. Це допоможе зрозуміти погляди письменника, його світогляд.

2. Прочитайте назву книги, підзаголовок, зміст. Яка основна ідея книги? Як вона викладена? Можливо, тепер ви зможете описати головну ідею книги того, хто її поки не читав.

3. Прочитайте вступ і висновок. Автор викладає суть своєї книги у вступній і заключній частинах. Прочитайте ці два розділи уважно, слово за словом. Але швидко. Тепер у вас є загальне розуміння того, як автор аргументує свою позицію. Ви почнете розуміти, яким чином письменник збирається доводити свою точку зору (описано у вступі) і що він хоче донести до свого читача (описано в ув’язненні).

4. Прочитайте або хоча б перегляньте кожну главу. Прочитайте заголовок кожного розділу і підзаголовки, якщо вони є. Потім прочитайте пару сторінок з кожного розділу, щоб зрозуміти, для чого автор її написав і яким чином вона вписується в загальний план книги. Читайте перше і останнє речення кожного параграфа і, як тільки зможете уявити загальну картину розділі, переходите до наступного. Як перевірити, чи правильно ви виконали цей пункт? Проговоріть основну думку глави вголос. Якщо у вас вийшло це зробити, значить, все в порядку.

5. В кінці знову прочитайте зміст. Після того як ви прочитаєте книгу, поверніться до змісту і подумки підсумуйте все, що ви дізналися. Згадайте, що ви тільки що прочитали. Які аргументи використовував автор? Якими прикладами ілюстрував свою точку зору?

Якщо ви будете читати хоча б одну книгу на тиждень, то подаруйте собі чудову можливість вести бесіди з розумними, освіченими і неординарними особистостями. Нехай цей діалог і буде внутрішнім, але натомість ви отримаєте доступ до хороших ідей і зможете втілити їх в життя.

Також буде цікаво:   Чого мене навчила аспірантура. Поради тим, хто задумується про вступ