Міфи Ніла Геймана, новий роман Дена Брауна, скандальні «Дівчата» Емми Клайн та інші не менш гідні твори художньої літератури.

1. «Скандинавські боги», Ніл Гейман

Погляньте на північну міфологію очима найвідомішого казкаря сучасності! Створення дев’яти світів, історії про великих богів, майстерних майстрів-карликів і могутніх велетнів, і, звичайно, Рагнарек, Сутінки богів – загибель всього сущого і, одночасно, – відродження нового часу і людства: Майстер немов вдихає нове життя в історії сивої давнини, змушуючи читачів із завмиранням серця стежити за персонажами скандинавських міфів – захоплюватися їх подвигами, жахатися їх підступності, разом з ними сумувати і радіти.

2. Цикл книг «Неаполітанські романи», Елена Ферранте

Романи вже стали культовими в усьому світі «неаполітанського циклу» Елени Ферранте – це історія двох подруг, Олени і Ліли, що живуть в 50-і роки у одному з бідних кварталів Неаполя. Їхнє дитинство і юність проходять на суворих вулицях, де дівчатка вчаться у всіх обставинах покладатися тільки одна на одну. Йдуть роки. Шляхи Олени і Ліли то розходяться, то сходяться знову, але вони залишаються найкращими подругами – такими, коли життя однієї відбивається і заломлюється в долі іншої. Через історію Ліли і Олени, Ферранте розповідає про драматичні зміни в житті кварталу, міста, країни – від фашизму і панування мафії до розквіту комуністичного руху, і про те, як ці зміни позначаються на відносинах між героїнями Олени і Ліли.

Список книг:

  1. Моя геніальна подруга
  2. Історія нового імені
  3. Ті, хто йдуть, і ті, хто залишаються
  4. Історія про зниклу дитину

3. «Дівчата», Емма Клайн

Північна Каліфорнія, бурхливі 60-ті підходять до завершення. На початку літа самотня, занурена в себе 14-річна Еві Бойд бачить в парку компанію дівчаток. Вони сильно відрізняються від усіх, кого Еві знає. Розкуті манери, недбалий одяг, свобода в кожному русі, в кожному погляді і аура окрема від решти світу. Еві зачарована ними. А незабаром вона сама стане однією з цих дівчаток, увіллється в комуну, де немає місця правилам, де життя зовсім не схоже на звичну буденність, де світ обертається навколо харизматичного лідера. Захоплена новим життям, одержима тягою до нової подруги, Еві все ближче і ближче підходить до безодні, до тієї точки, що змінить життя.

4. «Бабуся звеліла кланятися і передати, що просить вибачення», Фредрік Бакман

Дівчинці Ельсен майже 8-м, а її бабусі скоро 78-м. Одні називають бабусю ексцентричною, інші – «бадьорою старенькою», треті вважають, що вона просто з’їхала з котушок. Але для Ельсен бабуся – супергероїня і найкраща подруга. Тому що завжди захищає внучку, незалежно від обставин. І тому що розуміє її як ніхто інший.

Коли бабуся помирає, після неї залишаються листи, які Ельсен повинна доставити адресатам. Виконуючи бабусине доручення, вона дізнається багато нового про незвичайне життя свого супергероя, битиметься з реальним, а не казковим злом, і знайде справжніх друзів.

5. «Дим», Ден Виліт

Англія. Століття тому, плюс-мінус кілька років. Англія, де люди, порочні в думках або справах, відзначені димом – він закінчується з їхніх тіл, і це ознака людського падіння. Аристократи випускають димуї, і це доказ їх праведності і права на владу, адже нижчі класи на відміну від них загрузли в гріху і сажі.

Елітна школа-пансіон, де сини багатіїв готуються прийняти владу як своє право наслідування. Вчителі, пов’язані загадковими узами з протиборчими партіями у вищих урядових колах. Троє підлітків, які дізнаються, що все, чого їх вчили, – брехня, і знання це може коштувати їм життя. Старовинний маєток, чиє горища і таємні лабораторії зберігають неймовірні таємниці. Любовний трикутник. Відчайдушне переслідування. Змовники і таємна поліція. Вбивство. Несподівані лиходії і несподівані герої. Холодний розум проти пристрасті. Багатство проти бідності. Правильне проти неправильного, хоча що є перше, що друге – неясно.

6. «Ось я», Джонатан Сафран Фоер

Новий роман Фоера чекали більше десяти років. «Ось я» – масштабне епічне оповідання, книга, явно претендує на звання великого американського роману. Герої роману «Ось я», Джейкоб і Джулі, півжиття прожили в шлюбі і народили трьох синів, розлад сприймається не просто як нещастя – як кінець світу. Приватна трагедія посилюється трагедією глобальної – сильний землетрус на Близькому Сході веде до наростання військового конфлікту. Рветься зв’язок часів і зв’язок між людьми – самотність відчувається з досі небаченою гостротою, кожен виявляється наодинці зі своїми страхами. Відтепер героям доведеться подивитися на своє життя по-новому і побачити зазор – між бажаним життям і – проживаємим.

Також буде цікаво:   Що почитати: 16 надихаючих біографій

7. «Керівництво для домробітниць», Лусія Берлін

Лусія Берлін (1936-2004) опублікувала при житті кілька збірок оповідань. Але справжнє визнання прийшло до неї тільки після смерті, у 2015 році, коли вона стала літературною сенсацією року і її книги увійшли в списки бестселерів. І критики, і читачі оцінили часом похмурий гумор, відкритість і спостережливість, легкість і природність стилю. Тверезе, іноді суворе, але завжди уважне ставлення до світу, де живуть медсестри, алкоголіки, вчителі, наркомани, хворі на рак, і кожен з них цікавий Берлін, вона готова прислухатися до усіх.

8. «Голодний будинок», Девід Мітчелл

Новий роман прославленого Девіда Мітчелла, двічі фіналіста Букерівської премії, автора таких інтелектуальних бестселерів, як «Сон №9», «Хмарний атлас» і багатьох інших. Стівен Кінг назвав «Голодний будинок» «рідкісною, чудовою річчю», а Ентоні Дорр – «дракулою» нового тисячоліття. Початок «Голодному будинку» поклала історія, яку Мітчелл почав публікувати в своєму Твіттері напередодні Хеллоуїна; історія, яка примикає до його минулого роману – «Кістяний годинник» ( «Прості смертні»). Отже, ласкаво просимо у провулок Слейд. Його не так-то легко відшукати в лабіринті вуличок лондонської околиці. Знайдіть у стіні маленькі чорні залізні двері. На яких немає, ні ручки, ні замкової щілини; але доторкніться до дверей – і вона відкриється. Вас зустріне залитий сонцем старий сад і значний особняк – занадто розкішний для цього району, занадто великий для цього кварталу. Вас запросять зайти, і ви не зможете відмовитися…

9. «Будинок на краю ночі», Кетрін Беннер

Початок ХХ століття. Острів Кастелламаре загубився в Середземному морі, це забутий богом куточок, де так легко знайти притулок від хвилювань великого світу. У центрі острова, на самій вершині стоїть старий будинок, колись тут була таверна «Будинок на краю ночі», куди зліталися всі острівні новини, плітки і чутки. Але вже багато років будинок цей занедбаний. Але одного разу на острові з’являється чужак – доктор, і з цього моменту у «Будинку на краю ночі» почнеться нова історія. Тихій середземноморські ночі, коли в небі сяють зірки, а повітря напоєне запахом базиліка і чебрецю, населення острова збільшиться: місцевий граф і сторонній доктор чекають спадкоємців. Історія сімейства доктора Амедео виявиться бурхливою, повною таємниць, випробувань, жертв і любові. «Будинок на краю ночі» – чарівна сага про чотири покоління, які живуть і люблять на забутому острові біля берегів Італії. У романі поєдналися іронічна романтика, магічний реалізм, казки і факти, історія кохання довжиною в життя і історія ХХ століття. Один з головних героїв книги – сам острів Кастелламаре, скелі якого таять дивовижні легенди.

10. «Походження», Ден Браун

Мільярдер, футуролог і войовничий атеїст Едвард Кірш зробив відкриття, здатне похитнути основи суспільства і розтрощити всі релігії. І він жадав поділитися цим знанням з миром. Кірш організував урочисту церемонію в легендарному музеї Гуггенхайма, запросивши весь колір науки. Але в той самий момент, коли футуролог готовий був відкрити гостям таємницю походження людства, його мову обірвала куля найманого вбивці…

На щастя, в числі запрошених виявився гарвардський професор Роберт Ленгдон – єдина людина, якій під силу відновити хід досліджень Кірша і знайти його вбивцю. Заради цього герою доведеться зробити ризиковану подорож по Каталонії, пірнути в безодню церковних таємниць, розгадати складний шифр і спрацюватися з штучним інтелектом…