Піша прогулянка – це не просто спосіб переміститися з пункту А в пункт Б. Прогулянка дає набагато більше.

1. Підніме настрій

Прогулянки піднімають настрій, особливо якщо крокувати не в спортзалі, а на відкритому повітрі. Більш того, прогулянка допомагає від депресії.

2. Пробудити креативність

Якщо ви втратили натхнення і не знаєте, як його повернути, або намагаєтеся перетворити ідею в життєздатний проект, вирушайте на енергійну прогулянку. Ходьба покращує конвергентний і дивергентний види мислення, обидва тісно пов’язані з творчістю.

3. Допоможе боротися з проявами алергії

У сезон алергій хочеться забарикадуватися в будинку, щоб захиститися від подразників і позбутися від чхання, сліз, свербіння. Однак вчені не підтримують таку стратегію. За даними досліджень, ходьба і біг ефективно усувають симптоми алергії.

4. Знизить ризик метаболічного синдрому

Метаболічний синдром – це комплекс проблем зі здоров’ям, що включає в себе підвищений кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові, зайву вагу. Він провісник діабету, хвороб серцево-судинної системи, ранньої смерті. Метаболічний синдром з’являється через сидячий спосіб життя, але існує ефективний і безкоштовний засіб проти нього – аеробні вправи. Енергійна ходьба стане відмінним варіантом в боротьбі за здоров’я.

5. Продовжить життя

Щоденні тренування допоможуть продовжити життя на сім років. І великий шанс, що ці додаткові роки ви проживете з задоволенням, так як люди, які ходять пішки, відчувають себе щасливіше.

6. Допоможе економити

Абонемент у фітнес-клуб і заняття з тренером можуть коштувати дорого. Щоб ходити пішки, не потрібно ніякого додаткового обладнання. Навіть витрачатися на спеціальне взуття не потрібно.

7. Продовжить молодість

Дослідження показують, що люди, які регулярно ходять пішки, більш молоді на клітинному рівні. Аеробні навантаження допомагають зберегти і подовжити теломерні ділянки хромосом, які коротшають з віком, і зменшують біологічний вік людини.

8. Нормалізує сон

Люди, які регулярно ходять пішки, краще і міцніше сплять, рідше страждають від безсоння, проблем з довгим засипанням і інших порушень. А повноцінний відпочинок – один з ключових чинників довгого і здорового життя.

9. Знизить стрес

Стрес в сучасному світі не можна назвати рідкісним явищем, і він завдає серйозної шкоди фізичному та психічному здоров’ю. Ходьба – швидкий і ефективний спосіб заспокоїтись, вона допомагає нормалізувати рівень кортизолу і очистити розум.

10. Стимулює роботу мозку

Ходьба корисна не тільки для тіла, але і для мозку. Регулярні прогулянки покращують пам’ять, пізнавальні здібності, навички навчання, а також зменшують ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

Також буде цікаво:   Як лікувати молочницю у жінок, щоб вона не поверталася

11. Знеболити

Останнє, про що думає людина, що страждає від хронічного болю, – це регулярні прогулянки. Однак вчені виявили, що ходьба може допомогти як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Навіть якщо прогулянки не позбавлять від болю повністю, вони дозволять легше з нею справлятися.

12. Зміцнить кістки

Щільна кісткова тканина робить кістки сильніше і допомагає уникнути остеопорозу, деформації хребта і інших проблем з опорно-руховим апаратом.

13. Поліпшить зір

З вікові проблеми із зором рано чи пізно торкнуться кожного. Але регулярні аеробні навантаження, в тому числі і ходьба, допоможуть зберігати очі здоровими досить довго. Згідно з дослідженнями, люди, які здійснювали регулярні прогулянки, рідше страждали від дегенерації сітківки і втрати зору, пов’язаної з віком.

14. Спонукати проводити час з близькими

У ходьбі на самоті є маса переваг, але набагато веселіше вирушити на прогулянку в компанії. Це відмінна можливість поспілкуватися з друзями і сім’єю, виключивши відволікаючі чинники на зразок комп’ютера і телевізора.

15. Запобіжить хворобі

Фізичну активність називають чарівною таблеткою, яка здатна подолати рак, діабет, хвороби серця і легенів. У прогулянки, на відміну від справжніх ліків, немає побічних ефектів, на неї не потрібен рецепт.