Ефективність 8-ми годинного робочого дня вже давно ставлять під сумнів. Щоб підвищити продуктивність, необхідно слідувати оптимальному співвідношенню часу, витраченого на роботу і відпочинок. У статті – правила, які допоможуть вам максимально ефективно організувати робочий день.

Восьмигодинний робочий день був введений під час промислової революції, щоб скоротити кількість робочих годин для трудящих на заводах людей. Свого часу це нововведення було справжнім проривом. Але до нинішнього моменту подібний підхід до організації робочого часу безнадійно застарів.

Зараз від нас як і раніше очікують, щоб ми працювало вісім годин поспіль практично без перепочинку. Багато людей працюють навіть під час обідньої перерви!

Такий графік не допомагає нам працювати продуктивніше. Скоріше навпаки.

Кращий спосіб організувати час

Використовуючи спеціальну комп’ютерну програму, IT-компанія Draugiem Group провела дослідження продуктивності співробітників. За допомогою цієї програми було виміряно, яку кількість часу працівники витрачають на виконання різних завдань, і оцінена їх продуктивність в цілому.

Дослідження показало дивовижні результати. Виявилося, тривалість робочого дня впливає на продуктивність лише в незначній мірі. Дійсно важливу роль відіграє те, як працівники організовують свій день. Зокрема, співробітники, які регулярно робили невеликі перерви, показували більш високий рівень продуктивності, ніж ті, хто працював протягом довгих проміжків часу.

Дослідження виявило ідеальне співвідношення: 52 хвилини роботи і потім – 17 хвилин відпочинку. Працівники, які дотримуються такого режиму, демонстрували дивовижну концентрацію на виконанні завдання. Протягом майже цілої години вони були на 100% залучені в роботу, яку їм було необхідно зробити.

Ці працівники не заходили в соціальні мережі «буквально на пару секунд» і не відповідали на особисті повідомлення. Коли вони відчували себе втомленими (якраз приблизно через годину), вони робили невеликі перерви, протягом яких намагалися повністю абстрагуватися від роботи. Це допомагало їм з новими силами братися за інші завдання протягом наступної години продуктивної роботи.

Ваш мозок підкаже вам, як працювати продуктивніше

Люди, які відкрили для себе це чудове співвідношення, показують кращі результати і легко обганяють своїх конкурентів. Справа в тому, що вони зрозуміли, як задовольнити фундаментальні потреби нашого мозку. Приблизно протягом години він здатний працювати на повну потужність, а потім його активність йде на спад, який триває від 15 до 20 хвилин.

Кращий спосіб протистояти втомі і різним відволікаючим чинникам – підійти усвідомлено до розподілу навантаження.

Замість того щоб працювати до тих пір, поки ви вже не зможете зосередитися на завданні, прислухайтеся до себе. Втома або бажання відволіктися повинні стати для вас сигналом, що вказує на те, що пора зробити перепочинок.

Регулярно влаштовувати перерви набагато легше, коли ви знаєте, що вони підвищують вашу працездатність. Втома часто перемагає нас в боротьбі за продуктивність, тому що ми продовжуємо працювати навіть тоді, коли наша енергія практично повністю вичерпана.

Також буде цікаво:   Як повернутися до роботи без болю і страждань

Крім того, ми влаштовуємо собі перерви, які насправді не дозволяють нам відпочити як слід. Перевірка пошти або перегляд відео на YouTube НЕ підживлюють нас так, як невелика прогулянка.

Основні правила продуктивної організації робочого дня

При правильній організації часу ви зможете працювати ефективніше і під час традиційного восьмигодинного робочого дня. Якщо ви будете виконувати завдання в моменти природних піків вашої активності, вам буде легше впоратися з великими обсягами роботи. І ось 4 основні поради, як зробити це правильно.

1. Старанно працюйте протягом часових відрізків часу і діліть заплановані завдання на кілька частин відповідно до часових проміжква.

Якщо ви хочете в точності слідувати результатами описаного дослідження, ви можете ретельно працювати протягом 52 хвилин. Але в цілому часові проміжки так само ефективні.

2. Повністю зосередьтеся на роботі. Принцип даної стратегії полягає в тому, щоб протягом відносно невеликих проміжків часу працювати в повну силу. Якщо ви будете відволікатися, весь сенс такого режиму буде зведений до нуля.

3. Відпочивайте як слід.

Щоб поліпшити продуктивність, під час перерв потрібно триматися подалі від комп’ютера і телефону, забути про виконувані завдання. Прогуляйтеся, поговоріть з колегами або почитайте книжку. Це допоможе вам деякий час не думати про майбутню роботу і, таким чином, дасть вам більше енергії.

4. Не чекайте того моменту, коли ваше тіло змусить вас зробити перепочинок. Буде вже занадто пізно, ви пропустите проміжок часу, який необхідно було витратити на відпочинок, і виб’єтеся з режиму.

Якщо ви будете дотримуватися цих правил, ваша працездатність підвищиться, ви будете виконувати завдання швидше і відчувати себе набагато краще.