Меттью Кепнес, більш відомий під псевдонімом Nomadic Matt, – американський мандрівник, автор кількох бестселерів, блогер. Має публікації в New York Times, CNN, National Geographic, Huffington Post, The Wall Street Journal і BBC.

Десять років тому він кинув нудну роботу клерка і відправився мандрувати по світу. З тих пір він відвідав майже 80 країн і став професійним мандрівником. Тепер він ділиться з іншими своїм досвідом і навичками, розповідаючи про те, як можна побувати скрізь і не витратити при цьому цілий статок. Ось кілька порад з його нової книги «Як подорожувати по світу на 50 доларів в день».

1. Не бронюйте квитки і готелі занадто рано

Багато починаючих мандрівників впевнені, що чим раніше зробиш бронь, тим це обійдеться дешевше. Однак далеко не завжди це правило спрацьовує. Меттью Кепнес рекомендує замовляти авіаквитки не раніше, ніж за три-чотири місяці до відправлення. Якщо ж ви плануєте круїз або пакетний тур, то потрібно чекати до останньої хвилини.

Туристичні компанії повинні заповнити всі місця і продати всв путівки, тому іноді вони пропонують просто неймовірні ціни прямо перед фінальною датою.

2. Не їжте поруч з туристичними місцями

Більшість туристів рухаються по уторованим доріжках і товчуться біля знаменитих пам’яток. Тут же розташовується багато ресторанів і кафе, які залучають мандрівників різної екзотикою.

Ніколи не їжте в цих закладах! Постійний потік багатих одноразових клієнтів розбещує персонал, що негативним чином позначається на якості страв і їх вартість.

Пройдіть кілька кварталів і знайдіть заклад, де їдять місцеві. Тут вас дійсно смачно нагодують, а рахунок приємно здивує.

3. Уникайте ресторанів з глянцевим меню на декількох мовах

«Якщо ви сіли за столик і побачили таке меню, то це вірна ознака пастки для туристів. Біжіть!»- Говорить Метью Кепнес. Замість цього краще відвідайте такі сайти, як Yelp, Foursquare або OpenRice, щоб побачити, які кафе та ресторани дійсно користуються популярністю в даному районі.

4. Шукайте місцевих перевізників

Застосування глобальних пошукових систем пошуку квитків є правильною ідеєю, однак далеко не завжди потрібно на ній зациклюватися. Google Flights, Skyscanner і Momondo знають про величезну кількість авіакомпаній, але далеко не про всі.

Якщо вам потрібно організувати переліт за мінімальною ціною, то пошукайте сайти місцевих авіакомпаній і лоукостерів. Іноді вони пропонують ціни значно вигідніші, ніж великі гравці ринку. Для пошуку найнижчих цін вручну необхідно витратити час і зусилля, але це того варте.

Також буде цікаво:   5-хвилинний комплекс вправ для подорожей