Портал Liligo.com порівняв туристичний податок в різних містах Європи. Найбільше мандрівники змушені платити «за подушку» на Майорці, Ібіці, Форментера, в Барселоні і Римі.

Іспанія туристів не щадить взагалі. Так, мандрівник, який зупинився на тиждень в п’ятизірковому готелі на Балеарських островах, заплатить понад вартість номера ще € 28, в готелі «три зірки» йому доведеться викласти € 14.

Тарифи на Майорці, Ібіці і Форментера складає від € 4 за ніч в п’ятизіркових готелях, € 3 – чотиризіркових, € 2 – в готелях класом нижче і € 1 – в хостелах, кемпінгах та інших бюджетних варіантах. Сервіси оренди квартир від податку теж не рятують: додаткова плата в цьому випадку становить від € 2 до 4.

У Барселоні з туристів стягують € 2,25 за ніч в п’ятизіркових готелях, € 1,10 – в чотиризіркових, € 0,65 – в тризіркових і нижче. В апартаментах беруть фіксовані € 2,25 за ніч з людини.

Втім, італійська столиця обходиться гостями ще менш «гостинно»: в Римі туристи повинні платити до € 7 за ніч в п’ятизіркових готелях. У Неаполі, Венеції і Флоренції – від € 3 до 5. У Мілані ставка туристичного збору може бути нижче – від € 2 і 5 євро.

Цікаво співвідношення вартості номера і ставки туристичного податку. Так, в Амстердамі, Берліні та Кельні туристичний податок досягає 5% від вартості номера, в Ейндховені – 3,5%, в Роттердамі – 4,5%.

Вважається, що цей збір допомагає знизити негативні наслідки від масового туризму.

Також буде цікаво:   Євросоюз змінює дизайн шенгенської візи