Подорожі – це чудовий спосіб відкрити для себе нові країни, культури та природні краси. Туризм дозволяє людям насолоджуватись приголомшливими пейзажами, відвідувати історичні пам’ятки та спілкуватись з місцевими жителями. Однак, поруч з цим, туристичні маршрути можуть бути небезпечними і призвести до трагічних наслідків. У цій статті ми розглянемо 5 найнебезпечніших туристичних маршрутів у світі, які потребують від туристів максимальної уваги та обережності.

Прогулянка дошками на горі Хуашань у Китаї

Гора Хуашань, розташована в Китаї, є особливим місцем для прихильників даосизму та неодмінним пунктом відвідування для туристів. Однак, на жаль, вона також відома своєю високою небезпекою для людей.

На вершині гори розташований храм, де можна відпочити та поміркувати, насолоджуючись чашкою чаю. Це місце дуже популярне серед туристів, проте досягнути його важко, адже потрібно подолати шлях завдовжки 100 метрів. Крім того, доведеться йти по дорозі загальною шириною 30 сантиметрів, що ускладнює ситуацію. Це все відбувається на висоті 2 000 метрів, що робить цей маршрут особливо складним та небезпечним.

Для забезпечення безпеки на горі установлений страхувальний трос, але навіть він не може повністю гарантувати захист від можливих нещасних випадків. На жаль, на горі часто трапляються нещасні випадки, і туристи загиняють. Проте цього не вистачає, щоб зупинити десятки та сотні любителів екстремальних відчуттів, які регулярно відвідують цю гору.

Сходи інків від Мачу-Пікчу до Уайна-Пікчу в Перу

Мачу-Пікчу, яка є одним з найбільш відомих місць Південної Америки, легко досягти і перебувати там у численних туристів нескладно. Але, знаходячись за стінами давнього міста, можна знайти руїни Уайна-Пікчу, відкриваючи перед собою захоплюючий вид на напівзруйновану цитадель.

Щоб дістатися до місця призначення, необхідно пересісти на 183-метрові сходи, які були побудовані більше 500 років тому. Окрім цього, шлях знаходиться на висоті 2720 метрів над рівнем моря. З одного боку розташована сировата кам’яна стіна, з іншого – урвища, які опускаються на два з половиною кілометри в глибину. На жаль, на шляху немає жодних огорож або захисних споруд. Так що, успіху можна досягти тільки за власними зусиллями.

Чимало людей загинули на цих сходах. Наприклад, у 1997 році американська туристка загинула, зірвавшись зі сходів. Росіянина ударила блискавка у 2004 році. У 2013 році німецький турист загинув через каменепад, а ще троє людей померли того ж року від серцевих нападів. Таким чином, прогулянка по цих сходах може стати смертельною.

Маршрут через Драконові гори у Південній Африці

Цей туристичний маршрут проходить через Національний парк Натал, що знаходиться на південному заході Африки. Його довжина становить 240 кілометрів, а тривалість подорожі залежить від індивідуальних планів та може зайняти від 10 днів до двох тижнів.

Щоб дістатися до основної частини маршруту, необхідно буде піднятися по мотузяних сходах поруч з крутим урвищем, яке веде до схилів Драконових гір. Далі мандрівник перетне скелясту пустелю, густо зарослу травами схили та відроги на висоті більше тисячі метрів. Рух по цьому маршруту пов’язаний з значними труднощами, тому що немає чітко видимих стежок і покажчиків, що можуть вивести з орієнтації.

Також буде цікаво:   У Канаді почали транслювати північне сяйво онлайн

Серед природних небезпек, які чекають мандрівника на маршруті, можна відзначити диких звірів, які належать до місцевої фауни: дикі носороги, які можуть наступити на вас за будь-якої нагоди, чорні антилопи з непередбачуваним характером, леопарди, які зустрічаються періодично, а також отруйні змії.

На жаль, іноді трапляється, що туристи безвісти зникають у цих місцях. Тому, перш ніж розпочати подорож, необхідно ретельно підготуватися до маршруту та дотримуватися правил безпеки під час подорожі.

Королівська стежка в ущелині Ель Чорро в Іспанії

Королівська стежка – це споруда, що складається з вбитих у скелі залізничних рейок і милиць, розташована між водоспадами Чорро та Гайтанехо в Іспанії. Її збудували робітники в 1905 році з метою полегшення доступу до місця будівництва гідротехнічної греблі Конде дель Гвадалорсе.

Після закінчення будівництва, дорогою пройшов король Альфонсо XIII, який прямував на церемонію відкриття греблі. На честь цієї події, місце було назване “El Caminito del Rey” – “Стежка короля”. З того часу, протягом майже століття, цим мостом користуються екстремали та любителі незабутніх вражень, щоб насолодитися видом на гігантський каньйон, блакитні річки та зелені мальовничі долини внизу.

Незважаючи на те, що стежку реконструювали та встановили сітчасту огорожу, поручні та страхувальні карабіни для відвідувачів, тут все одно періодично гинуть туристи. На початку шляху стоїть мармурова табличка з іменами загиблих, яка є своєрідним застереженням для необережних.

Лабіринт в Національний парк Каньйонлендс в США

Як можна здогадатися з назви, парк Каньйонлендс відомий своїми безліччю каньйонів, а в найвіддаленішій його точці вони утворюють структуру, яку називають лабіринтом.

Щорічно парк відвідує небагато туристів – лише близько 2 000, адже саме дістатися туди є непростим завданням. Для цього доведеться подолати посушливі круті схили Каньйонлендс, перетнуті численними урвищами та ярами.

Лабіринт у парку – це система з вузьких тріщин, печер та проходів, що проходять через скелі. У цьому лабіринті можна легко заблукати. Персонал парку та рятувальники регулярно доводяться виручати туристів, що загубилися у цих складних структурах. Якщо їх не знайдуть вчасно, туристи ризикують загинути від спеки та спраги вдень або від холоду вночі. А якщо турист застрягне в одному з переходів, то ситуація може бути дуже критичною.

Отже, парк Каньйонлендс є величезним місцем, яке має унікальні каньйони та скелі. Але перед відвідуванням лабіринту необхідно бути дуже обережним та бережливим.