Французькі дослідники встановили, що структурне ядро Місяця схоже на земне. Результати дослідження, яке базується на даних сейсмічної активності, були опубліковані в журналі Nature.

Астрономи створили докладну карту внутрішньої частини Місяця, використовуючи акустичні хвилі, що створюються коливаннями його поверхні, і проходять через матеріал всередині планети. Завдяки цьому, вони встановили, що внутрішнє ядро Місяця має бути дуже схожим на земне, з рідким зовнішнім шаром і твердим внутрішнім ядром.

Результати дослідження показали, що зовнішнє ядро має радіус близько 362 кілометрів, а внутрішнє – близько 258 кілометрів, що становить близько 15% всього радіусу Місяця. Крім того, густота внутрішнього ядра, за даними дослідження, становить близько 7822 кг на м³, що дуже близько до густини заліза.

Ці відкриття підтверджують раніше прийняту гіпотезу про структуру ядра Місяця, яка схожа на земну. Це дослідження допоможе вивчити історію супутника та магнітні поля, що дозволить розширити знання про Місяць та інші небесні тіла.

Також буде цікаво:   Україна завоювала 19 медалей на Олімпіаді в Токіо