Європарламент та Рада ЄС узгодили перенести подання заяв на отримання шенгенських віз в онлайн-режим, повідомляє SchengenVisaInfo.com. У новій системі традиційні візові наклейки будуть замінені цифровими.

Наразі немає точної інформації про дату запуску системи, оскільки угоду ще мають схвалити всі країни-члени ЄС. Після отримання затвердження буде створена цифрова платформа, яка дозволить заявникам вводити інформацію, завантажувати електронні копії документів та сплачувати візовий збір онлайн. Система автоматично визначатиме, яка країна буде розглядати документи заявника на підставі наданих ним документів та маршрутів подорожей. Однак, залишиться можливість подати документи до конкретної країни на вибір заявника. Зроблене рішення щодо видання візи передбачається повідомляти заявників через той же веб-сайт.

Особистий візит до консульства буде необхідним лише для заявників, які вперше звертаються за візою, а також для тих, у кого змінилися поїзні документи або прострочилися біометричні дані.

Заплановано, що шенгенські візи будуть видаватися у цифровому форматі у вигляді двомірного штрих-коду з криптографічним підписом.

За думкою Ради ЄС, нова система спростить процес отримання візи та підвищить його ефективність. Влада Євросоюзу сподівається, що нові правила зміцнять безпеку в Шенгенській зоні, оскільки цифрову візу важче підробити.

Також буде цікаво:   Стильна весна: модні чоловічі куртки