Платний в’їзд до країн ЄС без віз стане обов’язковим починаючи з 2024 року, повідомляється на офіційному сайті Європейського Союзу.

Запроваджується Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS), яка надасть право в’їзду до 30 країн, включаючи країни ЄС, громадянам 60 «безвізових» країн, зокрема українцям.

ЩО ТАКЕ ETIAS

ETIAS є персональним дозволом, пов’язаним з паспортом мандрівника, і дійсний протягом трьох років або до закінчення строку дії паспорта. У випадку отримання нового паспорта, мандрівнику також потрібно буде отримати новий дозвіл ETIAS.

Цей дозвіл діятиме для короткотермінових перебувань до 90 днів протягом будь-яких 180 днів. Проте, він не гарантує безумовний в’їзд, оскільки мандрівників можуть перевіряти на кордоні.

ЯК ОТРИМАТИ ETIAS Й СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ

Для отримання дозволу ETIAS потрібно подати заявку через офіційний сайт або додаток ETIAS, за що стягується збір в розмірі 7 євро.

Більшість заявок розглядаються протягом кількох хвилин, але цей процес може зайняти до чотирьох днів. При необхідності додаткової інформації цей термін може збільшитися до 14 або 30 днів.

Після подання заявки, заявник отримає електронний лист з номером заявки ETIAS, який потрібно зберегти. Рекомендується подавати заявку заздалегідь, перед придбанням квитка або забронюванням житла.

Деякі мандрівники звільняються від оплати збору. Це стосується перш за все громадян з шенгенською візою та іноземців, які мають довгострокову візу, видану однією із держав-членів ЄС. Докладніше про ці категорії можна дізнатися тут.

Також буде цікаво:   В Дубаї відкрили найбільше у світі колесо огляду