Щоб не відкладати важливі справи, досить тверезо оцінювати обстановку і задавати собі правильні питання.

Прокрастинація нагадує голос в голові, який нашіптує причини не працювати. Сперечатися з ним нелегко. Може, краще поставити йому кілька запитань?

Іноді правильний діалог з самим собою найкраще налаштовує на роботу, допомагає знайти потрібне рішення і вибратися з глухого кута, змушує усвідомити важливість справ і почати діяти.

Коли голос в голові знову закличе до неробства, задайте собі ці чотири питання.

З чого краще почати?

Іноді перед нами стоять по-справжньому величезні завдання і ми не знаємо, з якого боку до них підходити. Складність заганяє в ступор. Але, як кажуть дослідження, найважче – починати.

Як тільки ви проходите перші кроки, робота перестає здаватися такою поганою і заплутаною, як раніше. Більш того, якщо ви не завершуєте її за один підхід, виконана частина дає необхідне відчуття контролю. І це допомагає довести розпочате до переможного кінця.

Щоб вирішити, яка частина роботи краще підходить для початку, подумки розбивайте комплексні справи на підзадачі. Потім вибирайте найпростішу з них. Як тільки сфокусуєтесь на ній, напевно відчуєте прилив мотивації для подальших дій.

Які три справи сьогодні найважливіші?

Ми відкладаємо роботу, якщо вона здається нам неприємною. Дрібні доручення та інші відволікаючі фактори заважають зосередитися на дійсно важливих завданнях. Особливо це стосується значущих, але нетермінових справ.

Щоранку чітко визначайте пріоритети. Запитуйте себе, які три задачі потрібно виконати до кінця дня.

Це повинні бути конкретні цілі, а не розмиті наміри на рахунок «досягти в чомусь прогресу». Присвятіть їм перші години робочого дня. Тільки закінчивши з головним, переходите до всього іншого.

Як спростити робочий процес?

Багато з нас вірять, що домогтися успіху можна лише наполегливою працею. Часто все так і є. Але іноді це переконання заважає знаходити прості рішення для складних проблем. Немає нічого поганого в тому, щоб полегшити важку працю, якщо це допоможе виконати роботу.

Наприклад, ви не можете виділяти по годині в день на тренування. Замість того щоб повністю відмовитися від занять, знаходьте хоча б по 10 хвилин щодня. Звичайно, цей підхід може здатися втратою часу або просто відмовкою. Але іноді краще менше, ніж нічого. Не варто також забувати про сумарний ефект.

Якщо немає можливості вийти на пробіжку, просто бігайте на місці. Суть в тому, щоб знайти спрощену альтернативу.

Також буде цікаво:   Як навчитися рано вставати: докладна інструкція

Як каже експерт з вироблення звичок Стів Скотт, щоб привчити себе до чогось, починати слід з малого. Дії повинні бути настільки легкими, щоб можна було не переривати їх виконання ні на один день. Згодом вам буде простіше збільшувати навантаження.

Що трапиться, якщо я не зроблю це зараз?

Автор книг про лідерство Джим Коллінз пише про «продуктивну параною». Він розповідає про постійні переживання Білла Гейтса, Ендрю Гроува і інших успішних людей через те, що справи можуть піти не так. Ця боязнь зробила їх сверхпильними, завжди готовими до несподіваних обставин і дій.

Страх – неймовірно потужний мотиватор. Якщо м’яко спровокувати його, він не дозволить вам відкладати роботу.

Запитайте, які неприємності відбудуться, якщо ваша бездіяльність триватиме довше. І не зациклюйтеся на тому, що загрожує вам в найближчий момент. Завзято думайте про довгострокові перспективи: зруйновану кар’єру, нестачу грошей, підірване здоров’я, проблеми в особистому житті.

Такий крок може здатися радикальним, зате він відмінно пробиває психологічний блок. Якщо доза страху може повернути вас на шлях до досягнення цілей, хіба воно того не варте?

Правда в тому, що всім людям властиво відкладати справи. Головне – вживати заходи. Іноді для цього вистачає декількох простих питань.