Відкрити світ кінематографа допоможуть списки кращих фільмів різних жанрів, творчість режисерів-класиків і правильні видання про кіно.

Які фільми потрбіно подивитись, щоб розбиратись в кіно?

З моменту створення кінематографа пройшло вже більше століття. Скільки фільмів було знято за цей час, можна тільки здогадуватися. Наприклад, на IMDb – найбільшій базі даних про кіно в Мережі – числиться 467 523 повнометражних фільми, створених з 1875 року. І це тільки картини, про існування яких достеменно відомо.

Розібратися, які з них варто дивитися, а які можна сміливо пропускати, – завдання не з легких для початківця глядача. Зате саме цим займаються кінознавці і кінокритики.  Дуже часто кінознавці збирають свої знання у вигляді списків. Вони або публікують їх в індивідуальному порядку, або об’єднуються з культурними організаціями та виданнями для складання ультимативних топів найбільш значущих фільмів в історії. Вибравши пару стрічок з такого списку, ви вже почнете краще розбиратися в кіно.

1. Кращі фільми всіх часів за версією Sight & Sound. Топ-10.

  1. Вертіго (1958)
  2. Громадянин Кейн (1941)
  3. Токійська історія (1953)
  4. Правило гри (1939)
  5. Схід сонця Пісня двох людей (1927)
  6. 2001: космічна одіссея (1968)
  7. Пошуки (1956)
  8. Людина з кінокамерою (1929)
  9. Страсть Жанни д’Арк (1928)
  10. 8½ (1963)

Весь топ з 50-ти фільмів можна подивитись тут.

2. Кращі фільми за версією сайту They Shoot Pictures, Do not They

Топ 10 найкращих фільмів TSPDT виглядає так:

1. Громадянин Кейн
2. Вертіго
3. 2001: космічна одіссея
4. Правила гри
5. Токійська історія
6. Хрещений батько
7. 8½
8. Схід сонця
9. Пошуки
10. Сім самураїв

Весь список фільмів можна подивитись тут.

Яких режисерів-класиків варто взяти на замітку?

У журналі Sight & Sound частіше за інших зустрічаються фільми француза Робера Брессона (сім разів). За ним слідує ідеолог французької нової хвилі Жан-Люк Годар, голлівудський універсал Говард Хоукс, британець Майкл Пауелл і піонер сюрреалізму в кіно Луїс Бунюель.

На сайті They Shoot Pictures, Do not They перелік найбільш приголублених критикою постановників очолює Альфред Хічкок: його фільми 13 разів з’являються в списку кращих картин в історії. Також в його компанії – американці Орсон Уеллс і Стенлі Кубрик, найвідоміший італійський режисер Федеріко Фелліні і вже згадуваний Годар.

Список сучасного кіно

На сайті CriticsTop10 щорічно збирається 50 кращих стрічок за версією критиків популярних видань і авторів сайтів про кіно.

Також буде цікаво:   Що дивитися в кіно в грудні: гарячі новинки місяця

На сайті They Shoot Pictures, Do not They існує ще один список кращих фільмів, обмежений виключно XXI століттям.

Також не забувайте про наше видання, і наш список фільмів, так само як і окремі кінокритики, ми підводимо власні підсумки.

Існують топи з багатьох жанрах:

Зрозуміло, багато фільмів всередині них будуть повторюватися.