Професія журналіста цікава, яскрава, непередбачувана, іноді небезпечна. Ці люди інколи спроможні зробити більш, ніж інші своїми руками. Саме вони можуть одних людей прославити, інших збезчестити, можуть провести своє розслідування злочину, можуть відкрити очі читачам на те, що відбувається, вони часто бувають в гарячих точках, ризикують своїм життям. Тому, онлайн-журнал “РІК” підготував список з 10 кращих стрічок про лицарів пера, випущених у ХХІ столітті.

У центрі уваги (2015)

Режисер: Том МакКарті

В основу стрічки лягло журналістське розслідування газети The Boston Globe. Ціла група авторів копала під бостонську митрополію і, врешті-решт, відкопала педофільський скандал. Вони зуміли довести, що деякі священики Бостона приставали до дітей, при цьому кардинал і архієпископ міської церкви Бернард Лоу про це знав і нібито покривав їх. Після публікації скандал розгорявся все сильніше і сильніше за принципом ланцюгової реакції, і, в підсумку, призвів до відставки кардинала Лоу. До того ж, бостонская церква виплатила мільйони компенсації і закрила більше півсотні парафій.

Дівчина з татуюванням дракона (2012)

Режисер: Девід Фінчер

Сорок років тому Харрієт Вангер безслідно зникла на острові, що належить могутньому клану Вангер. Її тіло так і не було знайдено, але її дядько переконаний, що це вбивство і що вбивця є членом його власної, тісно згуртованою і неблагополучної сім’ї. Він наймає опального журналіста Мікаеля Блумквіста та татуйовану хакершу Лісбет Саландер для проведення розслідування.

Велика гра (2009)

Режисер: Кевін МакДональд

Кел Маккеффрі – досвідчений американський журналіст, зараз займається розслідуванням вбивства дрібного злодюжки. Ланцюжок розслідування призводить головного героя до подій, які ніяк не пов’язані з вбивством. Це були жахливі змови, які привели Кела до політичних чиновникам. Люди з якими головному герою доведеться мати справу орудують мільярдами і керують країною. Чи можливо, що Кел Маккеффрі помиляється і зовсім не там шукає вбивцю?

Стрінгер (2014)

Режисер: Ден Гілрой

Луї Блум намагається знайти роботу. Після того як він бачить, як аматорська знімальна група знімає автомобільну аварію, він змінює крадений велосипед на камеру і знімає наслідки викрадення автомобіля, щоб продати місцевій телевізійній компанії. Директор новин Ніна купує запис і переконує його продовжити роботу. Незабаром стає ясно, що заради по-справжньому вартого матеріалу Луї не зупиниться ні перед чим…

Кінець туру (2015)

Режисер: Джеймс Понсольдт

Сюжет фільму заснований на біографії американського письменника Девіда Фостера Уоллеса, який написав роман «Нескінченний жарт», що увійшов до числа найкращих романів XX століття. Після виходу цього твору Уоллес викликав величезний інтерес у суспільства і став найбільш обговорюваним письменником. Девід Ліпскі – молодий Нью-Йоркський журналіст і письменник-початківець, який прибуває в північну частину країни, де живе і працює Уоллес, щоб взяти у нього інтерв’ю. Свій диктофон він тримає постійно включеним, щоб нічого не упустити і зібрати якомога більше інформації. Спочатку їх бесіди носять не примушений характер, але в міру спілкування з журналістом Уоллес починає все більше заглиблюватися в свої потаємні думки. Разом вони відправляються в останній тур письменника, в ході якого Девід стане свідком честолюбства, слави і самотності цієї видатної людини …

Також буде цікаво:   5 серіалів, які закінчилися зовсім не так, як ми хотіли

Манхеттенська ніч (2016)

Режисер: Брайан ДеКьюбеліс

Портер Рен – талановитий журналіст і зразковий сім’янин. Він зміг багато домогтися і повністю задоволений своїм життям. Одного разу до нього за допомогою звертається молода дівчина на ім’я Керолайн, яка просить його провести розслідування вбивства свого чоловіка, досить відомого режисера. Портер не зміг відмовити їй і взявся за цю складну справу. Ось тільки він навіть не підозрював, чим може обернутися для нього це розслідування, і що він може наразити на небезпеку. Однак Керолайн втягнула його не тільки в небезпечну гру, повну загадок, але і в порочний зв’язок. Чи зможе журналіст вибратися з такої складної ситуації і повернутися до колишнього життя?..

Убити посланця (2014)

Режисер: Майкл Куеста

Гері Уебб – журналіст каліфорнійської газети, який є справжнім професіоналом своєї справи. Готуючи чергову статтю, він знаходить секретні матеріали ЦРУ, пов’язані з контрабандою наркотиків з Нікарагуа до Каліфорнії. Ретельно вивчивши матеріали, Гері дізнається, що до великого наркотрафіку причетні високопоставлені чиновники, з дозволу яких в місто були переправлені тонни наркотиків. Він прекрасно розуміє, що його стаття може стати справжньою бомбою, яка призведе до неймовірних подій.

Афера Стівена Гласса (2003)

Режисер: Біллі Рей

Сюжет фільму оповідає нам справжню історію Стівена Гласса – молодого журналіста. В середині 90-х років він зарекомендував себе як одного з найбільш жвавих репортерів в країні і зробив просто запаморочливу кар’єру. Він зумів опинитися в числі журналістів таких всім відомих видань, як The New Republic і Rolling Stone. Але на шляху до слави люди схильні здійснювати нечесні вчинки. Скандал вибухнув, коли Гласса зловили за шахрайство: він підтасовував факти, придумував, вставляв в текст статті неіснуючі цитати, а іноді навіть так захоплювався, що цілком придумував історії, які він видавав за справжні. Незабаром Гласс був змушений розпрощатися зі своєю кар’єрою…

Клуб безбашенних (2010)

Режисер: Стівен Сільвер

Це історія про фотографа, який займається зйомками в гарячих точках і потрапляє в ПАР під час однієї з воєн апартеїду. На місці йому вдається познайомитися з декількома колегами-кореспондентами. Грег Маринович робить знімки, які потрапляють в видання, де працюють інші журналісти, а через деякий час його приймають і в Бенг-бенг клуб. Цей клуб представляє з себе об’єднання відчайдушних кореспондентів, які проводять зйомки масових бійок, гонінь і вбивств. Вони стають частиною військових подій, в яких не мають права брати участь. Якщо вони приймуть чиюсь сторону, то підставлять себе під удар. Грег відрізняється від них тим, що завжди намагається побачити те, що відбувається зсередини.

Фрост проти Ніксона (2008)

Режисер: Рон Ховард

Перед нами картина США в 1977 році. Екс-президент Америки Річард Ніксон дав ексклюзивне інтерв’ю британському телеведучому Девіду Фросту. Сталося це через три роки після його безславної відставки, яка послідувала після Уотергейтського скандалу. Він, нарешті, порушив мовчанку. Всі розраховували на сповідь одіозного політика. Раптово для всіх бесіда вилилася в захоплюючу інтелектуальну баталію, яка увійшла в золоті аннали американської тележурналістики.