Платформа Netflix веде переговори щодо створення серіалу за мотивами українського історичного фільму «Довбуш» режисера Олеся Саніна. Команда фільму очікує на фінансову пропозицію від Netflix, але вже готова до роботи над серіалом, адже під час зйомок було відзнято багато матеріалу, який не увійшов до остаточної версії.

За словами Саніна, переговори ведуться з англомовною частиною Netflix, що охоплює переважно США та Канаду. Фільм «Довбуш» вже був показаний у 27 країнах світу та перекладений 16 мовами. Наразі він демонструється в Індонезії, а також здобув успіх у прокаті у Франції та Польщі.

Олесь Санін також повідомив, що польські кіношколи в Лодзі, Варшаві та Гдині запросили його та художницю з костюмів Галю Отенко прочитати курс лекцій про зйомки фільму. Цей курс буде призначений для професіоналів кіноіндустрії та детально розбиратиме кожну сцену «Довбуша», її драматургію та технологічні особливості. Планується, що подібні курси відбудуться не лише в Польщі.

Варто зазначити, що польські актори, які брали участь у зйомках «Довбуша», активно допомагають українцям. Зокрема, акторка Агата Бузек поселила у своєму будинку в Варшаві кілька українських сімей.

Перетворення «Довбуша» на серіал може стати значним кроком для популяризації української культури та історії на світовому рівні. Завдяки Netflix, цю захоплюючу історію про легендарного опришка Олексу Довбуша зможуть побачити мільйони глядачів у всьому світі.

Також буде цікаво:   Instagram розширив функцію «Близькі друзі» на публікації та Reels