Документальний фільм словацьких режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика про війну в Україні отримав нагороду у номінації «Найкращий європейський фільм» на Венеційському кінофестивалі. Твір під назвою «Фотофобія» розповідає історію сім’ї, яка пережила найжахливіші дні обстрілів у харківському метро.

Цей фільм також визнаний Europa Cinemas Label кращим європейським творінням у рамках Giornate degli Autori. Тепер його підтримають у прокаті через мережу артхаусних кінотеатрів, яка налічує понад 3000 екранів у всій Європі.

Сюжет стрічки розгортається навколо досвіду 12-річного Микити та його родини, які перебували у харківському метрополітені під час обстрілів. Для родини світло денне стало синонімом смертельної небезпеки, адине освітлення, якого знає хлопець, – це постійний світіння неонових вогнів метро. Блукаючи безцільно по платформі, Микита зустрічає 11-річну Віку, і разом вони вирішують ризикнути піднятися на поверхню, щоб відчути сонце на своїх обличчях.

«”Фотофобія” – це надзвичайно оригінальний і чарівний фільм, який розгортається на підземній станції харківського метро в розпал війни в Україні. Проте це не типова воєнна історія. Ми спостерігаємо, як люди – особливо діти – намагаються знайти новий спосіб життя. Тут є надія та радість в дрібницях, наприклад, у випадковій розкоші відчути сонце на своїх обличчях. Фільм вражає якістю виконання, операторська робота вражаюча», – йдеться у заяві журі Europa Cinemas.

Також буде цікаво:   Частина Великої Китайської стіни впала