Користь принесе навіть найдешевша кава.

Творець легендарних «Твін Пікс» і «Внутрішньої імперії» Девід Лінч одного разу повідомив: «Навіть погана кава краще, ніж ніяка». І маститий знавець тонких матерій виявився неймовірно близький до істини.

Свіже дослідження, результати якого оприлюднив журнал Американської медичної асоціації JAMA Internal Medicine, говорить:

У тих, хто регулярно п’є каву, набагато більше шансів прожити ще 10 років, ніж у тих, хто ігнорує напій.

Щоб прийти до такого висновку, вчені з американського Національного інституту онкології провів неймовірно масштабний статистичний аналіз. Вони використовували дані учасників великого генетичного дослідження у Великобританії – UK Biobank. Добровольців у ньому налічувалося близько мільйона. І майже 20 років кожен з них регулярно здавав аналізи і старанно відповідав на питання про своє здоров’я, спосіб життя, звички…

За згодою авторів UK Biobank американці вибрали анкети тих, хто кожен день пив каву. Вчені проаналізували кількість і якість напою (мелений або розчинний, міцний чи ні) то, як змінювався стан здоров’я кавоманів протягом 10 років.

За це десятиліття померло 14 225 учасників, які приймали участь в дослідженні UK Biobank. Але серед них було набагато більше тих, хто в принципі не пив кави. Вчені навіть вивели залежність, яка (цитуючи дослідження) звучить так.

Любов до кави обернено пропорційна смертності.

Що примітно, знижений ризик померти спостерігався навіть у тих, хто пив виключно розчинну каву або каву без кофеїну і/або зловживав напоєм – випивав 8 і більше чашок в день.

З чим це пов’язано, вчені поки і самі толком не розуміють. Передбачається, що причини – комплексні. Кава надає найпотужнішу оздоровчу дію на організм:

  • Напій (як з кофеїном, так і без) є лідером за вмістом антиоксидантів – речовин, які перешкоджають пошкодження клітин.
  • Уповільнює розвиток запальних процесів в організмі.
  • Захищає від цирозу та інших пошкоджень печінки.
  • Знижує ризик розвитку діабету II типу.

Загалом, пити каву однозначно корисніше, ніж не пити. Спираючись на дослідження, вчені навіть пропонують зробити напій важливою частиною системи здорового харчування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.