Понеділок у багатьох викликає напади туги і тривожності. Вчені навіть встановили, що саме в цей день люди відчувають себе найнещаснішими. На це є безліч причин: доводиться відмовлятися від свободи, якою ми насолоджувалися у вихідні, знову думати про обов’язки і стрес, рано вставати. На щастя, можна зробити понеділки не такими страшними.

Підготуйтеся заздалегідь

У неділю загляньте в свій календар і згадайте, що планували зробити в понеділок. Складіть список завдань, якщо не встигли в п’ятницю. Якщо потрібно, зберіть сумку і підготуйте речі для роботи.

Не засиджуйтеся в недільний вечір допізна за серіалами, іграми або переглядом соцмереж. Інакше ви не виспитесь і на наступний ранок будете почувати себе розбитим. В ідеалі у вихідний потрібно встати і лягти в той же час, що і в будній день. І не налягайте на алкоголь. Понеділок і так важкий, не варто додавати до цього похмілля.

Почніть день раніше

Так, це непросто, але так ви дасте мозку час поступово звикнути до того, що почався робочий тиждень. Спробуйте раніше прийти на робоче місце, не поспішаючи випити чашку кави, прочитати новини, поспілкуватися з колегами. Почніть день з простої задачі, а потім переходіть до більш складної.

Поспостерігайте з ранку за своїми думками

Негативні думки часто зовсім не пов’язані з реальними фактами, ми повторюємо їх просто за звичкою. Зверніть увагу на те, про що ви думаєте з ранку в понеділок. Якщо помітили, що часто спливають фрази «Нічого не вийде», «Все погано», «Я не зможу» і подібні до них, замінюйте їх позитивними. Наприклад, «Я зможу», «Все добре», «Раніше у мене виходило і зараз вийде». Так ви будете контролювати свої думки і свій настрій, а не навпаки.

Заплануйте на понеділок щось приємне

Неважливо, що це буде: улюблене блюдо на сніданок, йога в обід або зустріч. А може, по понеділках ви з сім’єю будете вечеряти в кафе замість того, щоб готувати вдома. Суть в тому, що, плануючи подію в своє задоволення, ви повертаєте собі почуття контролю і створюєте радісне передчуття.

Також постарайтеся не забивати понеділок неприємними і важкими справами: від цього він буде здаватися ще гірше. Розподіліть їх рівномірно по днях тижня.

Обмежте соцмережі

У неділю ввечері і в понеділок вранці постарайтеся поменше заглядати в соцмережі. Люди часто скаржаться, що ось знову настав понеділок. Такий негативний настрій заразливий.

Також буде цікаво:   Уменьшение лазером пор на коже

Виділіть час на турботу про себе

Для когось для цього потрібно помедитувати, комусь полежати в гарячій ванні, а декому вийти на пробіжку, щоб отримати заряд ендорфінів. Вибирайте відповідний спосіб або поєднуйте декілька. Це допоможе захиститися від тривоги, викликаної початком нового робочого тижня, і зберегти душевну рівновагу.

Оцініть задоволеність від своєї роботи

Нелюбов до понеділка може відображати ваше загальне ставлення до того, чим ви займаєтеся. Якщо ви постійно боєтесь першого дня робочого тижня або заздалегідь вмираєте від нудьги, тільки згадавши про нього у вихідні, можливо, варто задуматися про зміни. Причому пошук нового місця – це тільки один з варіантів.

Подумайте, що можна змінити на вашому поточному місці, щоб робота приносила більше задоволення. І обговоріть це з керівництвом. Також перевірте, чи не зіткнулися ви з вигоранням. Якщо справа в цьому, не відкладайте відновлення, щоб не стало ще гірше.

Нагадуйте собі про приємні події в наступні дні

Заплануйте на вівторок або середу щось цікаве, наприклад побачення, похід в кіно або зустріч з друзями. Тепер понеділок буде не засмучувати, а наближати вас до довгоочікуваної події.

Змиріться

Так, іноді понеділок і правда найжахливіший день тижня. Але стрес – звичайна частина життя, і час від часу від нього нікуди не дінешся. Прийміть це і нагадуйте собі, що у вас достатньо сил, щоб впоратися з ним і пережити цей нещасний день.