Прості дії, які допоможуть відчувати себе краще в усіх сенсах.

1. Вставайте тоді, коли запланували

Якщо ви поставили будильник на 6:30, вставайте з ліжка відразу після того, як він продзвенить. Чому це так важливо? Тому що це перша обіцянка, яку ви повинні виконатив в цей день.

Минулої ночі ви поставили будильник на цей час тому, що сподівалися на себе. Починати день з розбитою надією – це те саме, що встати не з тієї ноги. Тримайте обіцянку. В крайньому випадку ви зможете поспати днем.

2. Чітко організуйте свій ранковий розпорядок

Звичні дії вранці допоможуть вам швидше прийти в себе і включитися в роботу. Душ. Чистка зубів. Зачіска. І, що більш важливо, вибір одягу, що підходить до нагоди.

Пам’ятайте, що одяг створює певний настрій.

Ранковий ретуал – це дії, які задають настрій на весь день. І від того, як ви причісуєтесь, п’єте каву і одягаєтеся, в якійсь мірі залежить те, як пройде цей день.

3. Медитуйте

Це найкраще, що можна зробити вранці після душу, коли ви вже більш-менш прокинулися. Знайдіть 5-10 хвилин, щоб посидіти в тиші.

Просто прислухайтеся до себе. Це допоможе вам зрозуміти, як ви починаєте свій день: ви розчаровані, щось гнітить вас, або, навпаки, відбувається щось прекрасне і чудове?

4. Харчуйтеся регулярно

Їжте в один і той же час, причому їжу, яку ви приготували заздалегідь. Це допоможе вам не пропускати обіди і не забувати про їжу протягом дня.

Постарайтеся створити звичку. Чим частіше ви будете їсти заздалегідь приготовлену здорову їжу, тим імовірніше зможете зберегти здоров’я – навіть з самим напруженим графіком.

5. Проводьте маленькі перерви з користю

Протягом дня у вас з’являються короткі проміжки вільного часу. Ми звикли витрачати цей час на перевірку соціальних мереж, перегляд відео на YouTube та інші непотрібні справи. Об’єднайте всі подібні програми на смартфоні в одну категорію і назвіть її «Витрачання мого життя».

Замість них помістіть на головну сторінку корисні додатки – для вивчення іноземних мов, читання книг і так далі. Використовуючи маленькі перерви для корисних справ і відмовляючись від бездумного споживання інформації, ви формуєте звичку до навчання.

6. Пам’ятайте: вільний час – це вільний час

Ця порада для трудоголіків і підприємців, які забувають, що «вільний час» не означає «робота над новими проектами». Це час, який не потрібно витрачати на роботу.

Піти прогулятися в парк, зустрітися зі старим другом за чашкою кави, пограти в настільну гру з друзями або родиною, зателефонувати бабусі, подивитися цікавий фільм.

Звичка сприймати вільний від роботи час як невід’ємну частину щоденного графіка допоможе вам перезавантажити мозок і повернутися до роботи освіженим і повним ентузіазму.

Також буде цікаво:   Названі найкращі міста для digital nomads у 2022 році

7. Контролюйте свої фінанси

Фінанси породжують багато стресу і занепокоєння. Але це не гроші викликають стрес, а хаос у фінансових справах і нерозуміння того, як ними управляти.

Навчіться працювати з грошима так, щоб стати господарем становища.

Якщо ви не збираєтеся піти в ліс і добувати їжу полюванням, гроші – частина вашого життя до кінця ваших днів. При чому важлива її частина.

Тому присвятіть час для того, щоб отримати базові знання про податки, інвестування, накопичення і кредити.

8. Зустрічайтеся з новими людьми

Спілкування з новими людьми забезпечує натхнення як ніщо інше. Може, хтось регулярно читає ваш блог? Напишіть їм email. Може, є місцевий власник бізнесу, у якого ви хотіли б повчитися? Запросіть його на каву.

Чим ширше коло вашого спілкування, тим більш значним ви стаєте за рахунок своїх зв’язків і тим більше натхнення отримуєте для особистого розвитку. Також це допомагає подивитися на речі під іншим кутом зору, коли ви переживаєте занепад і відчуваєте, що рухаєтеся в нікуди. Ви зустрічаєте кого-то нового і розумієте, що ви не одні, що ви рухаєтеся до мети, просто це вимагає часу.

9. Балуйте себе

Задоволення – це частина життя. Так, дисципліна багато значить, але іноді настає такий момент, коли вам потрібно відпустити себе, щоб знову потрапити в потік.

Виходьте зі своєї зони комфорту і трохи побалуйте себе, а разом з цим дізнайтеся щось нове.

Покличте когось на зустріч. Сходіть в кафе на іншому кінці міста, відвідайте новий музей, сходіть на озеро і посидьте на пірсі, опустивши ноги в воду.

Дуже просто пропустити такі моменти, особливо якщо ви звикли ставити цілі і прагнути до них. Але саме вони запам’ятовуються найбільше, змушують вас бути щасливішими, глибше відчувати життя.

10. Пишіть в щоденник перед тим, як лягти спати

Нехай написання хоча б пари рядків в щоденник стане вашою щоденною звичкою. Ви можете писати про пережитий досвіді або про свої плани, можете записувати вірші або пісні, писати про те, що вас турбує і як ви з цим справляєтеся. Неважливо, що саме ви напишете, важливо, що ви це зробите.

Ви можете згадати, що було в середу минулого тижня? А два місяці тому? Дні зливаються в одну лінію, запам’ятовуються тільки найяскравіші моменти. Звичка вести щоденник допоможе вам зберегти приємні дрібниці, власні цікаві думки, цитати з вподобаних книг і фільмів.

Перечитуючи щоденник, ви бачите свій образ думок, свої минулі цілі і бажання.