Без спеціальних меблів буде складно, але деякі компромісні варіанти знайдуться.

Від того, в якому положенні ви працюєте на протязі дня, багато що залежить. Гарна постава допомагає зменшити болі в голові і спині, збільшує об’єм легенів і покращує травлення, робить вас більш продуктивним і впевненим.

Якщо робота у вас сидяча, найкраще завестись зручним письмовим столом і офісним кріслом. Але можливість зробити таку покупку є не у всіх. І багато хто виявився не готовим до віддаленої роботи.

Розбираємося, які місця найкраще підходять для комфортної та безпечної роботи, якщо зручного домашнього офісу у вас поки немає.

Якою має бути правильна поза

Якщо ви сидите в незручному положенні, напружуєте шию, горбитесь, підтягуєте плечі до вух, а підборіддя впирається в груди, вам можуть загрожувати болю в спині і суглобах, головні болі, запор, печія, нетримання і інші проблеми зі здоров’ям.

Щоб до такого не доводити, приймайте правильну позу:

  • підборіддя паралельне підлозі;
  • шия спокійна;
  • плечі розправлені і опущені;
  • спина пряма, але не напружена, ви не прогинаєте поперек, не горбитесь, не відхиляєтесь в сторони;
  • лікті приблизно на рівні пояса;
  • передпліччя і зап’ястя паралельні підлозі або підняті трохи вище;
  • стегна і гомілки знаходяться під прямим кутом, коліна на одному рівні з стегнами;
  • стопи стоять на підлозі.

Де можна працювати вдома, а де – краще не варто

На кухонному стільці

Швидше за все, ви швидко втомитеся – у кухонних стільців зазвичай жорсткі сидіння і спинки, вони не призначені для того, щоб сидіти на них годинами. Але так ваша постава, буде ближче всього до ідеальної: ноги стоять на підлозі, погляд спрямований вперед, спина пряма.

Якщо висоти столу недостатньо і вам доводиться дивитися вниз, притискаючи підборіддя до шиї, підійміть ноутбук вище за допомогою спеціальної підставки. При її відсутності можна скористатися стопкою книг або коробкою.

На табуретці

Не найкращий варіант: жорстке сидіння, немає опори для спини. У вас навряд чи вийде сидіти рівно кілька годин. Дуже скоро ви почнете сутулитися, горбити плечі, а це загрожує болем в хребті.

На підлозі

У такому положенні забезпечити правильну поставу зовсім не вийде. Швидше за все, ноутбук, папери чи книги будуть лежати у вас на колінах, так що ви неминуче будете дивитися вниз і згинати шию. Ноги будуть затікати, спина виявиться згорбленою: утримувати її в прямому положенні буде майже неможливо.

Також буде цікаво:   Конференції, як засіб залучення потенційних клієнтів.

Так що довго на підлозі все ж краще не працювати.

На дивані

Через те що сидіння широке і м’яке, утримувати рівне становище не вийде: сідниці будуть провалюватися, вам неминуче захочеться відкинутися на спинку. До того ж підняти ноутбук на рівень очей навряд чи вдасться: він майже напевно буде лежати у вас на колінах, а це означає згорблені плечі і напружену шию.

Якщо вам все ж хочеться трохи попрацювати в розслабленому режимі, сядьте так, щоб ноги були витягнуті на сидіння, спина впиралася в подушки, а ноутбук або документи лежали на спеціальному столику. Але на довгий час така поза не підходить: дуже скоро ви почнете сповзати вздовж дивана і горбитись.

На ліжку

Тут та ж історія, що і з диваном. Навіть якщо спочатку ви сядете рівно і упретеся в спинку, вже через півгодини ваше підборіддя притиснеться до грудей, а спина згорнеться в красиву «С».

До того ж ліжко явно не додає вам продуктивного настрою, а лікарі вважають, що ліжко повинна асоціюватися тільки зі сном – це допомагає уникнути безсоння.