Ще пару років тому молоді люди, які шукали роботу, були натхнені закликом «Знайди свою мрію і йди за нею». Здається, останнім часом ця рада відходить на другий план. Це не означає, що всі повинні займатися справою, але вибирати професію, слідуючи виключно своєї пристрасті і не враховуючи інших важливих аспектів, – не саме розумне рішення.

Проте багато людей плекають мрію про роботу, яка буде пов’язана з областю їх інтересів. І багатьом це вдається. Але вам варто задуматися про свою мотивацію, потреби, навички, про те, що ви збираєтеся робити або вже зробили. Тому пропонуємо вам 5 альтернативних питань «Чим я хочу займатися?», які обов’язково потрібно для себе вирішити.

1. Чому мені потрібно займатися тим, що подобається?

Я зустрічаю вражаючу кількість людей, які прагнуть знайти свою справжню пристрасть. Ця ідея всюдисуща, і складається помилкове враження, що якщо людина не займається тим, що по-справжньому любить, то вона невдаха.

Важливо усвідомлювати, що в основі всіх ваших дій лежить мотивація, а вона у всіх різна. Зосередьтеся на своїх справжніх мотивах.

2. Яку роль відіграє робота в житті, яку я хочу?

Посил «слідуй за мрією» має на увазі, що робота сама по собі має величезну цінність, а не є засобом досягнення мети. Іншими словами, жити, щоб працювати, а не працювати, щоб жити. Між любов’ю до роботи і ненавистю до неї є ще багато станів. Робота може стати віддзеркаленням вашої особистості, може стати каторгою, але є й інші варіанти.

І ви самі можете вирішити, чим повинна бути для вас робота. Це допоможе знайти баланс між професійною, самореалізацією та особистим життям. Тому першою справою вам потрібно вирішити, як ви хочете прожити життя і яку роль відіграє робота. Тоді ви зможете примирити свої очікування і потреби. Ви не стаєте автоматично невдахою і нічого не втрачаєте, якщо не отримуєте задоволення від того, що дозволяє оплачувати вам рахунки.

3. Що мене надихає і як?

Коли ми говоримо про пошук своєї мрії, в першу чергу думаємо про те, що ми робимо з задоволенням, від чого у нас починають горіти очі. Хоча правильніше було б розкинути мережу ширше і бути відкритим всьому новому. Крім того, часто ми навіть не маємо цілісного уявлення про те, якими навичками необхідно володіти, щоб роздобути роботу мрії.

Також буде цікаво:   Як вибрати юридичну компанію

Навіть якщо ви визначилися з тим, чим хочете займатися, ви можете не знати, яким шляхом йти, як поєднати свої інтереси і роботу.

4. Чого я хочу досягти?

Майстерність робить нас щасливими на роботі. Крім того, вміння виконувати свою роботу, допомагає нам при вирішенні поточних задач день у день. Ще більше значення має те, чи вносить ваша робота якийсь значущий внесок у загальну справу.

Щоб вирішити, які навички і якості ми хочемо розвивати, потрібен час і експерименти, але це найдієвіший спосіб наблизитися до того, що ми насправді хочемо від роботи.

5. Від чого я готовий відмовитися?

Класичний компроміс – сфокусуватися на зарплаті і часу для відпочинку. Але є й інші фактори, яким часто не приділяють достатньо уваги. Що щодо більш зручного маршруту? Відповідного місцеположення? Великих можливостей, щоб проявити себе? Подумайте заздалегідь про те, що зробить роботу ідеальною, а що нестерпною. Є деталі, що не підлягають обговоренню, є хороші, але не необхідні. Тільки будьте чесні з собою.