Кожна людина, якій доводиться багато працювати за комп’ютером, рано чи пізно стикається з таким явищем, як втома очей. У цьому матеріалі ми вирішили зібрати поради, які дозволять вам якщо не уникнути неприємних відчуттів, то хоча б зробити їх не такими сильними.

Правильно налаштуйте і встановіть монітор

Велику частину часу, проведеного за комп’ютером, користувачі дивляться в монітор, а значить, ступінь втоми багато в чому залежить від його налаштування і установки. Раніше одним із джерел втоми очей було мерехтіння екрану, але це явище, на щастя, пішло в минуле разом з моніторами на електронно-променевих трубках. Однак дратівливих факторів і раніше, залишилося небагато.

Увімкніть режим підвищеного контрасту в операційній системі

Іноді може бути корисним включити режим підвищеного контрасту у вашій операційній системі.

Робіть регулярні перерви в роботі

Годинами сидіти без руху і витріщатися в монітор – погана ідея з точки зору здоров’я. Вважається, що кожі 45 хвилин треба вставати з робочого місця і робити перерву довжиною від 10 до 15 хвилин. Існують навіть спеціальні програми, які нагадують користувачеві про необхідність відпочити або навіть примусово блокують екран.

Вправи для очей

Під час перерви корисно буде робити вправи для очей. Якщо міцно заплющити очі на 5-10 секунд, а потім кілька разів швидко моргнути, то це покращує кровообіг і допомагає зволожити слизову оболонку ока за рахунок більш рівномірного розподілу слізної рідини.

Використовуйте краплі для очей

Люди, які постійно працюють за комп’ютером, часто страждають синдромом сухого ока, оскільки – забувають вчасно моргати. Звідси неприємні симптоми – сухість, печіння, відчуття “піску в очах”.

Також буде цікаво:   Выход из запоя при помощи центра ХЭЛП