Житкокристалічні монітори витіснили своїх застарілих ЕПТ-попередників вже більше 10 років тому. Технології ЖК не стоять на місці і розвиваються, породжуючи безліч помилок щодо їх переваг, вибору та експлуатації. Ось найпопулярніші з них.
Міф № 1: IPS – найкрутіші матриці

«Якщо купувати монітор, то тільки IPS і ні в якому разі не TN», – порада, яку ви багато разів чули від своїх друзів і про що читали в інтернеті. Частично він правдивий, але не варто сліпо слідувати йому.

Міф № 2: LED краще LCD

Ще одна надумана думка, що не має під собою підстави. У звичайних ЖК-моніторах використовується підсвічування CCFL (з холодним катодом люмінесцентна лампа), тобто люмінесцентна лампа з холодним катодом. У більш нових – LED (світловипромінюючі діоди), тобто світлодіодне підсвічування. Технічно монітори з обома типами підсвічування є житкокристалічними, але маркетологи підносять монітори з LED-підсвіткою як якийсь окремий клас.

Міф № 3: правило витягнутої руки

Більшість посібників по роботі з комп’ютером радять розташовувати монітор на відстані 50-60 см. Вважається, що це ідеальна відстань для очей, що дозволяє не напружувати зір.

Насправді ж немає ніякого наукового підтвердження цього факту, про що пише експерт в області ергономіки Денніс Р. Анкрум. Існує поняття спокою акомодації, яке, якщо не вдаватися в подробиці, означає здатність очей без напруги фокусуватися на предметах природним чином. Відстань, при якому це проявляється, непостійна і змінюється в залежності від освітлення, типу об’єкта або просто з віком.

Міф № 4: не варто купувати монітори невідомих брендів

Бренд має значення при виборі телевізора, але при покупці монітора для комп’ютера він мало на що впливає. По суті, ви можете купити дійсно якісний монітор від досить маловідомих брендів.

Перш ніж прийняти рішення, прочитайте огляди в інтернеті, сходіть в найближчий магазин і оцініть монітор самостійно. Дороге далеко не завжди означає краще.

Також буде цікаво:   Facebook інтегрував плеєр Spotify у свій додаток. Як це працює