За свою журналістську кар’єру автор новинного порталу Business Insider Джулія Борт встигла взяти тисячі інтерв’ю у самих різних людей: починаючи з генеральних директорів багатомільярдних компаній і закінчуючи підприємцями, які тільки готуються до запуску своїх перших проектів.

Всі ці історії наштовхнули її на думку про те, що є якісь універсальні «ділові істини» – поради і рекомендації, які пишуться для всіх без винятку людям, охочим добитися успіху. Наводимо їх список нижче.

1. Не варто перетворювати роботу в своє хобі або улюблене проведення часу. Так, вона повинна приносити задоволення, але варто розумно розділяти робочий і особистий час.

2. Якщо ви незадоволені своєю роботою, спробуйте почати отримувати задоволення від причини, по якій ви її робите. Можливо, робота вам зовсім не до душі, але зароблені гроші і привілеї, які вона дає, приносять користь вам і вашій родині. Пам’ятайте про це у важкі моменти і не забувайте робити спроби знайти ту справу, яка дійсно буде вам подобатися.

3. Постарайтеся побільше спілкуватися з успішними і впевненими в собі людьми: їх позитивний приклад підштовхне вас ставати трішки краще.

4. Якщо ви проводите багато часу, займаючись тим, що приносить вам задоволення, і тим, що у вас дійсно виходить, ви будете набагато щасливіше оточуючих.

5. Якщо ви будете витрачати левову частку часу на те, щоб копатися в своїх недоліках, то, найімовірніше, ви будете стурбовані, а слабкі місця від цього нікуди не подінуться.

6. Практика – це єдиний правильний спосіб освоїти нові навички. Будьте терплячі і наполегливі, коли купуєте нові знання і вміння.

7. Щоб завжди залишатися в тренді, потрібно постійно вивчати щось нове.

8. Вивчення чогось нового передбачає те, що ви будете новачком. Це означає також і те, що ви неодмінно будете робити помилки. І це абсолютно нормально.

9. Чим швидше ви впораєтеся з усіма можливими «труднощами новачка», тим легше вам згодом буде вивчати інші нові речі. Пам’ятайте, найважче саме почати щось робити.

10. Якщо ви думаєте, що потрібно щось змінити, будьте саме тією людиною, яка це змінює.

11. Почніть з малого і рухайтеся до більшого.

12. Робіть спочатку те, що дає швидкі і помітні результати, а потім беріться за більш ємкі і енерговитратні завдання.

13. У роботі постарайтеся вдосконалювати не тільки якісь технічних аспектів, а й свої лідерські якості.

14. Самий жорсткий урок, який ви повинні засвоїти, – це розуміння того, коли потрібно зупинитися і припинити робити те, що веде до помилок. Ніхто не зможе підказати правильне рішення, ви повинні зрозуміти це самі.

15. Тільки божевільний буде робити одну і ту ж річ одним і тим же способом і очікувати при цьому різних результатів. Якщо результат вас не влаштовує, змініть щось і спробуйте заново.

16. Ніхто не домагається успіху самотужки.

17. Не бійтеся попросити про допомогу, але будьте якомога більш конкретні. Коли допомога буде надана, обов’язково подякуйте.

18. У всіх людей власний погляд на світ. Двоє людей можуть відвідати одну і ту ж зустріч і піти з неї з абсолютно різними враженнями.

19. Заохочуйте різноманітність. Кращий спосіб компенсувати власні недоліки і слабкі місця – знайти таких людей, які будуть вас доповнювати.

20. Ви не зобов’язані подобатися всім. Вам не повинно подобатися і те, що для когось ви є предметом обожнювання.

21. Не думайте, що хтось щось вам винен. І що ви щось комусь винні.

22. Завжди знайдуться ті, хто буде краще і краще вас незалежно від того, яких висот ви встигли досягти. Не варто сильно переживати з цього приводу і накопичувати негативні емоції.

23. Адже завжди будуть і люди, які домоглися набагато меншого, ніж ви. Але цим не варто пишатися.

Також буде цікаво:   «Дні довгі, але десятиліття короткі» - поради 30-річного мільйонера Сема Альтмана

24. Змиріться з тим, що у вас ніколи не буде абсолютно всіх необхідних ресурсів (часу, грошей, людей і так далі) для вашого проекту або компанії. Ніколи і ні в кого немає всіх тих ресурсів, які хотілося б мати.

25. Відсутність ресурсів – не виправдання. Це, навпаки, приховане благословення для того, щоб бути креативніше.

26. Один із способів проявити креативність – це спробувати робити звичні речі абсолютно новим способом.

27. На ранніх стадіях розвитку вашої компанії, кар’єри чи проекту ви повинні будете сказати «так» величезній кількості речей. Згодом, на більш пізніх стадіях, ви повинні будете зуміти сказати «ні».

28. Негативні відгуки необхідні. Не варто їх ігнорувати. Спробуйте вчинити навпаки і досліджувати їх. Хто знає, може, хоч крихта правди там все ж є?

29. Те ж саме можна сказати і про позитивні відгуки. Постарайтеся навчитися фільтрувати інформацію.

30. Ніколи не дозволяйте думку інших людей (неважливо, хорошому або поганому) впливати на вашу думку про себе. Розглядайте це як своєрідний зворотний зв’язок і шукайте те, що дійсно важливо.

31. Критикуйте конструктивно: говоріть про роботу, яку людина зробила недостатньо добре, але ніколи не дозволяйте собі нападати на саму людину.

32. Думайте глобально, мрійте про велике. Ті, хто мріє про мале, стільки ж і отримає.

33. Уявляйте свою мрію у вигляді дорожньої карти. Пам’ятайте, плани не завжди здійснюються миттєво. Єдиний спосіб дістатися до кінцевого пункту – зробити багато кроків назустріч цілі.

34. Коли ви беретеся за щось масштабне, будьте готові частіше чути «ні», ніж «так». Не бійтеся. По крайній мірі, ви не сидите на місці, а щось робите.

35. Чим частіше ви досягаєте успіху, тим більший тиск буде навалюватись на вас. Вам захочеться робити все набагато швидше і в набагато більших обсягах, ніж раніше. Враховуйте також і те, що рівень відповідальності підвищиться.

36. Якщо і існує якийсь секрет успіху, то ось він: погоджуйте свої плани з планами інших людей, намагайтеся підтримувати комунікацію усіма можливими способами.

37. Створіть своє коло спілкування. Прикладайте зусилля, щоб знайти нових корисних людей і обов’язково підтримуйте контакт з тими, кого вже знаєте.

38. Незалежно від того, яку технологію ви намагаєтеся розробити або винайти, думайте не про сам продукт, а про людей, життя яких ви плануєте поліпшити.

39. Навіть якщо ви вже домоглися грандіозного успіху, це не гарантує того, що ви не можете зазнати невдачі. Ще як можете, і дуже велику.

40. Невдачі – це частина процесу.

41. Ризикуйте. Але не як попало, а з розумом.

42. Не живіть в передчутті біди, але пам’ятайте, що вона може відбутися. Завжди майте напоготові запасний план.

43. Іноді ви дійсно повинні відкинути сумніви і поставити на карту все. Ніхто не зможе сказати вам, коли саме варто це зробити. Якщо ви відчуваєте рішучість, просто зробіть те, що хочеться.

44. Навчіться правильно відмовляти.

45. Говоріть «так» якомога частіше.

46. ​​Якщо ви дійсно хочете змінити світ, то зробіть щось, що змусить інших людей вас поважати. Постарайтеся стати прикладом для наслідування.

47. Отримання того, що ви давно хотіли, зовсім не гарантує автоматичного щастя. Щастя як раз полягає в тому, щоб бути задоволеним тим, що вже маєш.

48. Спілкування з неприємними людьми буде частиною щоденної роботи. Будьте ввічливі, робіть свою роботу добре і не дозволяйте нікому пустити під укус всю важу роботу.

49. Фокусуйтеся на те, чого ви хочете, а не на тому, що може перешкодити цього досягти.

50. Якщо ви щось делегіруете, то окресліть чіткі межі і обмежте масштаб робіт.