Ці вправи допомагають зняти втому, поліпшити зір і просто розслабитися. Ви можете виконувати їх вдома або на роботі: досить виділити лише кілька хвилин і подбати про відносно спокійну обстановку. Головне – займатися щодня.

Всі вправи потрібно робити сидячи з прямою спиною. По завершенні кожного з них закривайте очі і відпочивайте кілька секунд.

Вправа 1

Закрийте очі, зробіть кілька глибоких вдихів, щоб розслабити тіло. Потім розітріть долоні і прикладіть їх до очей. Залишайтеся в такому положенні, поки руки не віддадуть тепло. Потім, не відкриваючи очей, знову розітріть долоні і знову прикладіть їх до очей. Виконайте вправу три рази.

Вправа 2

Відкрийте очі і швидко моргніте 10 разів. Після цього закрийте очі, розслабтеся на 20 секунд і прислухайтеся до дихання. Повторіть вправу п’ять разів.

Вправа 3

Стисніть кулаки і підійміть великі пальці. Витягніть руки на рівні очей. Подивіться на простір між бровами, переведіть погляд на великий палець лівої руки. Знову подивіться на простір між бровами, а потім на великий палець правої руки.

Вдихайте і видихайте, дивлячись на пальці. Зробіть від 10 до 20 повторень.

Вправа 4

Опустіть руки на коліна, голову тримайте прямо. Подивіться на точку перед собою. На видиху опустіть погляд на великий палець лівої руки, на вдиху знову подивіться на точку перед собою.

Повторіть те ж саме з пальцем правої руки.

Вправа 5

Розслабте ліву руку і залиште її лежати на коліні. Праву, стиснуту в кулак з піднятим великим пальцем, витягніть вперед. Зробіть правою рукою по п’ять кругових рухів за годинниковою стрілкою і проти неї. Слідкуйте очима за рухом великого пальця. Вдихайте, описуючи верхню частину окружності, і видихайте на нижній.

Повторіть вправу з лівою рукою.

Вправа 6

Опустіть руки на коліна (кулаки стиснуті, великі пальці дивляться вгору). На вдиху починайте поступово піднімати праву руку і стежити за переміщенням великого пальця. Не згинайте руку в лікті і не рухайте головою. Коли палець досягне максимальної точки видимості, починайте видихати і опускати руку, все так же стежачи за великим пальцем. Зробіть по п’ять повторень для правої і лівої руки.

Вправа 7

Витягніть праву руку перед собою, стисніть кулак і підійміть палець вгору. Сфокусуйте погляд на кінчику пальця. На вдиху почніть повільно наближати руку до носа, не відриваючи погляду від пальця.

Також буде цікаво:   Як боротися з втомою очей при роботі за комп'ютером

Доторкніться пальцем до носа, затримайте дихання і залишайтеся в такому положенні пару секунд. Потім видихніть і повільно відведіть руку в початкове положення, продовжуючи фокусуватися на пальці. Зробіть п’ять повторень.

Вправа 8

Виберіть віддалену точку або сядьте біля вікна і подивіться на горизонт. Потім перемістіть погляд на кінчик носа і продовжуйте дивитися на нього 5-10 секунд. Робіть вдих, дивлячись на ближню точку, і видих, дивлячись на далеку. Повторіть вправу 10-20 разів.

Якщо ви виконуєте цей комплекс в будинку, то по завершенні ляжте в шавасану і за кілька хвилин постарайтеся повністю розслабитися.

Гімнастику для очей потрібно виконувати кожен день, особливо якщо ви багато часу проводите за комп’ютером. Щоб не забувати про зарядку, використовуйте сервіс Eyexercise. На початку кожної години він буде нагадувати вам про те, що потрібно зробити перерву. Аналогічним чином працює розширення Google Chrome «Відпочинок для очей». Воно також дозволяє самостійно задати тривалість перерв у роботі та інтервал між ними.

Існує тільки один нюанс: якщо у вас є серйозні проблеми із зором (глаукома, катаракта, відшарування сітківки), перед виконанням будь-яких вправ для очей потрібно проконсультуватися з лікарем.

Автор: Юлія Сєдова | LF