Проста практика допоможе не відкладати домашні справи на потім і знизити тривожність.

Кожен день після ранкової молитви ченці буддистів протягом 20 хвилин займаються прибиранням. Одні підмітають, інші миють посуд, треті чистять вікна.

Коли відведений час виходить, монахи зупиняються, навіть якщо не доробили роботу.

Просто їх мета не в тому, щоб усунути накопичені завали або позбутися від безладу на кухонному столі. Вони роблять прибирання заради самого процесу і відносяться до нього як до виду медитації. Такий підхід стане в нагоді і за стінами монастиря.

Зазвичай ми сприймаємо свої обов’язки, в тому числі домашні, як джерело стресу. Якщо змінити ставлення, виконувати їх буде легше. Плюс це принесе користь нашій психіці. За данними досліджень, тривожність і негативні емоції знижуються завдяки «медитативного миття посуду», коли ми повністю зосереджені на процесі, а не думаємо про минуле чи майбутнє. При такому підході вже не здається, що домашні справи забирають багато часу.

Метод приберання буддистських ченців може допомогти навіть тим, хто далекий від медитації. Більшості з нас важко змусити себе взятися за справу, яка нам не подобається, наприклад прибирання у ванній. Але якщо пообіцяти собі, що зупинишся через 20 або навіть 10 хвилин, почати прибирання буде легше. І цілком можливо, після закінчення встановленого часу ви вирішите не перериватися, а довести справу до кінця.

Також буде цікаво:   Як постійна зайнятість робить нас менш продуктивними