Цілі – це занадто жорстко для нас. На жаль, ми так влаштовані, що рідко досягаємо поставлених цілей. Зазвичай картина однакова і вельми печальна: ми з ентузіазмом починаємо рух, але через тиждень розчаровуємося, не побачивши явного прогресу, і закидаємо починання.
Я пропоную вам встановлювати правила – дії з описом, коли саме ви повинні їх здійснювати. Саме вони поступово приведуть вас до мети. Ось кілька прикладів правил для різних цілей:

1. Мета: написати книгу. Правило: коли я вмикаю комп’ютер, я закриваю браузер і всі інші програми, крім текстового редактора, і пишу 20 хвилин.

2. Мета: вивчити англійську. Правило: коли я їду на роботу і з роботи, я слухаю аудіоуроки англійської.

3. Мета: більше читати. Правило: в 21:30 я вимикаю комп’ютер і читаю перед сном.

4. Мета: пробігти марафон. Правило: коли в 6 ранку дзвонить будильник, я виходжу на пробіжку. Або роблю розтяжку, якщо це вихідний день.

5. Мета: досягти більшої усвідомленості. Правило: кожен день я встаю, потім випиваю склянку води і медитую 5 хвилин.

Жодне з цих правил не може однозначно привести вас до мети, але кожне з них наблизить вас до неї.

Як виконувати правила

Правила прекрасні в теорії, але дуже важко здійснимі на практиці. Ось кілька порад, як навчитися дотримуватися правил.

1. Починайте вводити правила поступово. Спочатку виконуйте одне протягом тижня або двох, потім додайте друге, а потім ще одне, але тільки не занадто багато одночасно.

2. Правила не повинні забирати багато часу. Не очікуйте досконалості: нічого страшного, якщо виходить погано, але прагніть робити краще.

3. Якщо у вас все одно погано виходить виконувати правило, можливо, вам потрібно вести звіт про прогрес або змінити оточення, щоб було легше.

4. Не починайте з правил, що стосуються харчування.

5. Добре починати з правил, які призводять до усвідомленої поведінки, тому що вони налаштують вас на більш легке прийняття інших правил.

6. Встановіть нагадування на телефоні, комп’ютері або розвісьте записки в тих місцях, де ви повинні згадувати про правила.

Правила потрібно постійно регулювати і змінювати, щоб з’ясувати, що працює для вас, а що – ні. Спочатку ви обов’язково будете забувати їх дотримуватися, тут придадуться нагадування. Ви зрозумієте, що для виконання деяких правил необхідно міняти оточення. Це неймовірний процес навчання, завдяки якому ви почнете розуміти як вам діяти.

Також буде цікаво:   Чому творчі люди повинні вміти говорити «ні»

Правила – невеликі кроки, які з плином часу призводять до великих змін. І ці кроки ви дійсно зможете зробити.