Такі основні правила фінансового благополуччя, які вам знадобляться в житті. Зрозуміло, їх виконання не гарантує того, що ви станете мільйонером. Але, з іншого боку, можна точно передбачити, що нехтування ними перешкодить вам стати багатою людиною. Так що краще все-таки ознайомитися і запам’ятати.

– Купуйте тільки ті речі, які вам дійсно потрібні

Усвідомлення своїх реальних потреб і вміння жити з ними в злагоді є безцінним умінням кожної людини. Хоча ця характеристика скоріше не фінансова, а філософська.

– Витрачайте менше, ніж заробляєте

Це може бути банально і нудно, але закон збереження енергії ніхто не відміняв. Нічого не береться нізвідки, нічого не пропадає безслідно.

– Переконайтеся, що ви можете оплатити свої покупки

Дивно, але бідні люди іноді бувають набагато більш марнотратними, ніж забезпечені. Купити смартфон останньої моделі або машину в кредит, витратити останні гроші на модну обновку або відпочинок за кордоном можуть собі дозволити тільки ті люди, яким ніколи не загрожує багатство.

– Майте терпіння

Як тільки ваші зусилля почнуть приносити перші результати, а ваш рахунок у банку обростати нулями, відразу ж з’явиться бажання нагородити себе і пуститися у всі тяжкі.

– Використовуйте програми автоматичного накопичення

Ви не зможете витратити те, чого у вас вже немає. Ви не зможете забути зробити черговий внесок на свій рахунок, якщо за вас це вже зробили. Тому намагайтеся використовувати спеціальний сервіс, які самостійно відкладатимуть певний відсоток вашої зарплати на ощадний рахунок.

– Погашайте заборгованість по кредитній карті максимально швидко

Дуже зручно мати можливість купити трохи більше, ніж ви можете собі дозволити на даний момент. Але ця можливість розбещує ваш мозок, вселяючи впевненість в безмежність вашого гаманця.

– Використовуйте час в свою користь

Чим раніше ви почнете робити накопичення, тим краще.

– Зрозумійте, що за гроші не купиш щастя

На старті необхідно насамперед правильно визначити свої цілі. Якщо ви хочете стати багатим, щоб завоювати любов, визнання і щастя, то вас може підстерігати сюрприз. По-справжньому важливі речі не мають цінників.

– Будьте готові до несподіванок

Життя дивовижне і повне несподіванок, іноді неприємних.

– Визначте реальний розмір вашої зарплати

Якщо ви маєте пристойну зарплату, але при цьому багато боргів, за якими виплачуєте відсотки, то спиратися в плануванні необхідно саме на ту суму, яка залишається після всіх відрахувань.

Також буде цікаво:   Как заправить кондиционер

Не бійтеся ставити перед собою великі цілі

Більшість людей не ставлять перед собою великих цілей і не прагнуть вийти за рамки своїх сьогоднішніх можливостей.

– Підвищуйте свою фінансову грамотність

Сьогодні часто можна зустріти людей, які є блискучими фахівцями в обраній професії, але абсолютними профанами у фінансах. Не лінуйтеся виділити спеціальний час, щоб отримати хоча б мінімальні відомості про всі ці ставки, відсотки, вклади та кредити.

– Займайтеся тим, що вам подобається

Якщо ви будете працювати з задоволенням, а не тільки з метою накопичення, то ваше життя буде набагато щасливішим і насиченішим.

Визначте собі ціну

Ви постійно будете стикатися з тим, що оточуючі люди будуть занижувати вашу цінність. Одні роблять це, щоб вигідніше вас купити, інші просто заради самоствердження.

– Примусьте гроші працювати

Просто відкладати кожен день по копійці і сподіватися стати через деякий час мільйонером навряд чи розумно. Ваші гроші повинні працювати і приносити дохід.

– Інвестуйте в себе

Без постійної освіти і саморозвитку ви ніколи не виділитеся з натовпу і не зможете нічого добитися. Кожна монета, витрачена на свою освіту, принесе вам в майбутньому найбільші дивіденди.

– З будь-якого становища є вихід, найчастіше навіть кілька

Будьте гнучкі і винахідливі. Більшість бар’єрів є тільки породженням нашої свідомості і розсипаються на дрібні шматочки, варто нам тільки підійти до них ближче.